Andretti: Po pěti letech bychom zase mohli získat titul IndyCar

Publikováno: 11.7.2012

Pokud si leader průběžného pořadí IndyCar Series Ryan Hunter-Reay zachová stejný přístup, mohl by to dotáhnout až ke svému prvnímu titulu v sérii, říká jeho týmový šéf Michael Andretti.

Andretti: Po pěti letech bychom zase mohli získat titul IndyCar


Jezdec týmu Andretti Autosport Hunter-Reay vyhrál poslední tři podniky IndyCar a zajistil si tak čtyřiatřicetibodový náskok před Willem Powerem z týmu Penske, který zvítězil třikrát zkraje sezony. Trojnásobný šampión IndyCar Dario Franchitti drží osmou příčku se ztrátou 105 bodů na vedoucího Hunter-Reaye.

Hunter-Reay ovládl závody na krátkých oválech v Milwaukee a Iowě, stejně jako silniční závod v Torontu. Jeho týmový šéf Michael Andretti je přesvědčen, že právě závodníkova všestrannost by jej mohla dovést k titulu.

~

"Jako majitel týmu si na Ryanovi hodně cením jeho konkurenceschopnosti na všech typech tratí," říká Andretti. "Těšíme se na všechny závody, které nás čekají. Nemyslím si, že by mezi nimi byla trať, na níž bychom měli být slabí."

"Ryan nemusí na svém přístupu nic měnit a ani tým nemusí dělat nic jinak. Jen bychom měli pokračovat ve stylu, v jakém jsme začali. Pokud bude každý odvádět svou práci tak jako doposud, mělo by to být v pohodě. Jestli ve zbytku sezony neuděláme nějaké chyby, pak bychom měli mít dobrou možnost vyhrát šampionát."

Jednatřicetiletý Američan Hunter-Reay však počítá s tím, že možná bude muset být ještě ostřejší, aby uhájil svou pozici před rivaly z týmů Penske či Ganassi: "Porazit Willa Powera, Daria Franchittiho, Scotta Dixona a spoustu dalších, to bude chtít ještě ostré lokty. Možná budeme muset i sáhnout do rezerv, do kterých jsme zatím nesáhli."

Tým Andretti naposledy vybojoval titul v roce 2007 s Franchittim. IndyCar Series vyhrál americký jezdec naposledy v roce 2006, kdy triumfoval Sam Hornish Jr.

Velká premiéra! Závody tahačů živě v televizi!

18.7.2019Velká premiéra! Závody tahačů živě v televizi!

Pozor změna! Oblíbený K.O. magazín bude mít nově premieru každou sudou středu

15.7.2019Pozor změna! Oblíbený K.O. magazín bude mít nově premieru každou sudou středu

Jezdce MMČR SZM na závodních okruzích čeká Oschersleben

18.7.2019Jezdce MMČR SZM na závodních okruzích čeká Oschersleben

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

18.7.2019Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

Nürburgring: Okruh Buggyrám zaslíbený

18.7.2019Nürburgring: Okruh Buggyrám zaslíbený

Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise

18.7.2019Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise

 Záludná Bohemka vyšla nejlépe Brožovi

18.7.2019 Záludná Bohemka vyšla nejlépe Brožovi

Shrnutí průběhu letošní sezóny a plán na rok 2020 z pohledu komise SZM

11.7.2019Shrnutí průběhu letošní sezóny a plán na rok 2020 z pohledu komise SZM

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace