Jean Alesi pojede Indy 500 s podporou Lotusu a týmu Fan Force United

Publikováno: 10.5.2012

Jean Alesi dnes odkrouží první kola na Indianapolis Motor Speedway. Bývalý jezdec F1 odstartuje do závodu Indy 500 s podporou Lotusu a týmu Fan Force United.

Jean Alesi pojede Indy 500 s podporou Lotusu a týmu Fan Force United


Sedmačtyřicetiletý Alesi dnes absolvuje test nováčků, aby se připravil na svůj vůbec první závod kariéry na oválu. Indianapolis 500 se koná už za necelé tři týdny, 27. května.

Francouzský jezdec měl v Indy 500 startovat původně s týmem Newman Haas, ale ten nakonec svou přihlášku stáhl. Alesi se však účasti v závodě nechtěl vzdát a nakonec se spojil s týmem Fan Force.

~

"O startu v tomto závodě jsme jednali dlouho. Hledali jsme správný tým, se kterým do toho jít," říká vítěz jedné Velké ceny Formule 1 Jean Alesi. "Ze spolupráce s týmem Fan Force United mám radost."

"Lotus věří, že tento tým je pro mě správný, a já tomuto týmu plně důvěřuji a jsem přesvědčen, že můžeme odvést skvělou práci. V pondělí jsme připravovali sedačku a odteď už se budu soustředit jen na závod," dodává Alesi.

V rámci přípravy na závod strávil Alesi dva dny na simulátoru Dallara. "Simulátor Dallara je neuvěřitelně sofistikovaný a naučil jsem se na něm strašně moc o technice jízdy na oválu a nastavení," říká Alesi. "Na závod Indy 500 se cítím připraven, přesto jsem ale rád, že 10. května ještě před volnými tréninky mohu absolvovat test nováčků. Budu tak mít ještě čas posílit svou sebedůvěru a získat cit pro auto i trať. Závod se jede už za necelé tři týdny a čekají nás teď perné chvilky. Ale nemůžu se dočkat."

Alesi se v Indy 500 představí v klasických černo-zlatých barvách Lotusu, jež veze většina vozů letos startujících pod hlavičkou této automobilky. Zdroj: Autosport.com

Velká premiéra! Závody tahačů živě v televizi!

18.7.2019Velká premiéra! Závody tahačů živě v televizi!

Pozor změna! Oblíbený K.O. magazín bude mít nově premieru každou sudou středu

15.7.2019Pozor změna! Oblíbený K.O. magazín bude mít nově premieru každou sudou středu

Jezdce MMČR SZM na závodních okruzích čeká Oschersleben

18.7.2019Jezdce MMČR SZM na závodních okruzích čeká Oschersleben

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

18.7.2019Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

Nürburgring: Okruh Buggyrám zaslíbený

18.7.2019Nürburgring: Okruh Buggyrám zaslíbený

Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise

18.7.2019Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise

 Záludná Bohemka vyšla nejlépe Brožovi

18.7.2019 Záludná Bohemka vyšla nejlépe Brožovi

Shrnutí průběhu letošní sezóny a plán na rok 2020 z pohledu komise SZM

11.7.2019Shrnutí průběhu letošní sezóny a plán na rok 2020 z pohledu komise SZM

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace