MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

Publikováno: 16.5.2019

Závodní sezóna 2019 mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing bude tento víkend pokračovat závody v Chebu. Oproti úvodním dvěma podnikům se tu nyní představí všechny vypsané třídy.

MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing v sobotu 18. května 2019 pojede již třetí podnik letošního kalendáře. V předchozích dvou závodech v ČeskýchBudějovicích a v Písku vždy jela jen část vypsaných tříd, nicméně v Chebu se představí úplně všichni. Díky tomu se diváci mohou těšit na velice nabitý harmonogram. Cheb se navíc vrací do kalendáře MMČR po pěti letech, kdy se tu jelo naposledy mistrovství Evropy v roce 2014.

Mezinárodní mistrovství ČR se tu pojede ve třídách Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP a Minimotard. Mezinárodní přebor ČR bude ve třídě Mini GP O. Dle účasti v prvních závodech se očekává účast přes 80 závodníků. Mezi nimi se ve třídě Minimotard představí svěřenec Pavla Kejmara Jan Ulman, mistr Evropy v Supermoto ve třídě 85 ccm, který přijal pozvání na tyto závody. Do Chebu přijedou také přední závodníci ADAC Minibike Cupu Lukáš Pelikán a Filip Novotný.

Chebský závodní okruh má jednotný asfaltový povrch a měří 1 202 metrů. Jeho šířka se pohybuje od 8 do 11 metrů. Jeho výhodou je i to, že se dá jeho délka různě upravovat. Hlavní program je tradičně naplánován na sobotu, kdy jezdce čekají nejprve volné tréninky, kvalifikace a odpoledne závody. Kdo chce, tak může na trati trénovat již vpátek za poplatek: celodenní jízdy (10:00 - 18:00) za 800 Kč a půldenní (14:00 - 18:00) za 400 Kč. Depo bude otevřené již od čtvrtka od 18:00.

Po závodech v Písku přišlo rozhodnutí, které jistě ocení všichni jezdci na strojích Ohvale. Vzhledem k výborné účasti jezdců s těmito stroji ve třídě Mini GP Open, budou jezdci odměňováni poháry. Oproti speciálům Mini GP Open nemají šanci dosáhnout na stupně vítězů, ale odměnu si zaslouží. Body se však nadále budou započítávat do MMČR ve třídě Mini GP Open.

Aleš Eder - člen komise SZM AČR za Miniracing

"Jsem moc rád, že se závody Miniracing do Chebu vrátily. Okruh známe velice dobře z tréninkových campů či závodů německého poháru, kterého se naši junioři pravidelně účastní. Abych řekl pravdu, ani neznám důvody, proč před lety Cheb vypadl z kalendáře MMČR, ale to není asi podstatné. Jsme rádi, že se sem vracíme a to z několika důvodů. Je tu vynikající zázemí, vstřícný a profesionální personál okruhu a také je trať vhodná jak pro třídy Mini GP, tak pro Minimoto, neboť se dá dle potřeby krátit jeho délka, což nám naprosto vyhovuje. Všechny proto srdečně zveme na další závody MIniracing."

Video: MMČR Miniracing - Písek 27. 4. 2019

https://youtu.be/CgHSgMwAneE

Český Krteček vstupuje do Formule 1! Spojil se s Alfa Romeo Racing

23.5.2019Český Krteček vstupuje do Formule 1! Spojil se s Alfa Romeo Racing

Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

22.5.2019Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

Jachting: Kvalifikace na olympiádu Ondřeji Teplému letos opět nevyšla

23.5.2019Jachting: Kvalifikace na olympiádu Ondřeji Teplému letos opět nevyšla

V Krumlovském Waterloo zvítězil René Dohnal

23.5.2019V Krumlovském Waterloo zvítězil René Dohnal

ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM v Krumlově stříbrný

23.5.2019ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM v Krumlově stříbrný

Jana Slívová mistryní Evropy ve windsurfingu

23.5.2019Jana Slívová mistryní Evropy ve windsurfingu

První mistrovský bod pro Filipa Salače

23.5.2019První mistrovský bod pro Filipa Salače

Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

16.5.2019Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace