Andretti: Po pěti letech bychom zase mohli získat titul IndyCar

Publikováno: 11.7.2012

Pokud si leader průběžného pořadí IndyCar Series Ryan Hunter-Reay zachová stejný přístup, mohl by to dotáhnout až ke svému prvnímu titulu v sérii, říká jeho týmový šéf Michael Andretti.

Andretti: Po pěti letech bychom zase mohli získat titul IndyCar


Jezdec týmu Andretti Autosport Hunter-Reay vyhrál poslední tři podniky IndyCar a zajistil si tak čtyřiatřicetibodový náskok před Willem Powerem z týmu Penske, který zvítězil třikrát zkraje sezony. Trojnásobný šampión IndyCar Dario Franchitti drží osmou příčku se ztrátou 105 bodů na vedoucího Hunter-Reaye.

Hunter-Reay ovládl závody na krátkých oválech v Milwaukee a Iowě, stejně jako silniční závod v Torontu. Jeho týmový šéf Michael Andretti je přesvědčen, že právě závodníkova všestrannost by jej mohla dovést k titulu.

~

"Jako majitel týmu si na Ryanovi hodně cením jeho konkurenceschopnosti na všech typech tratí," říká Andretti. "Těšíme se na všechny závody, které nás čekají. Nemyslím si, že by mezi nimi byla trať, na níž bychom měli být slabí."

"Ryan nemusí na svém přístupu nic měnit a ani tým nemusí dělat nic jinak. Jen bychom měli pokračovat ve stylu, v jakém jsme začali. Pokud bude každý odvádět svou práci tak jako doposud, mělo by to být v pohodě. Jestli ve zbytku sezony neuděláme nějaké chyby, pak bychom měli mít dobrou možnost vyhrát šampionát."

Jednatřicetiletý Američan Hunter-Reay však počítá s tím, že možná bude muset být ještě ostřejší, aby uhájil svou pozici před rivaly z týmů Penske či Ganassi: "Porazit Willa Powera, Daria Franchittiho, Scotta Dixona a spoustu dalších, to bude chtít ještě ostré lokty. Možná budeme muset i sáhnout do rezerv, do kterých jsme zatím nesáhli."

Tým Andretti naposledy vybojoval titul v roce 2007 s Franchittim. IndyCar Series vyhrál americký jezdec naposledy v roce 2006, kdy triumfoval Sam Hornish Jr.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace