Barrichello nás dovádí k šílenství a dostává pod tlak, ozývá se z jeho týmu

Publikováno: 21.3.2012

Z Barrichella šílím, budeme s ním pod větším tlakem, taková slova se ozývají z týmu KV Racing. Než se zhrozíte, čtěte dál, jak svá slova mysleli! Z příchodu Barrichella by měli všichni profitovat.

Barrichello nás dovádí k šílenství a dostává pod tlak, ozývá se z jeho týmu


Ačkoli Rubens Barrichello zůstává při hodnocení svých možností v IndyCar Series 2012 skromný, jeho výsledky z prvních testů naznačily, že možná až zbytečně. Ohledně svých cílů pro první sezonu IndyCar Barrichello zatím uvedl, že by nechtěl skončit hůře než osmý.

Barrichello při svém vůbec prvním testu IndyCar zaznamenal na trati Sebring International Raceway třetí nejrychlejší čas. Ačkoli svým časem 52,2228 sekundy zaostal za šampióny série Scottem Dixonem a Dariem Franchittim, po třech celých dnech testování na Sebringu mu patřil šestý nejlepší čas. Všem je tedy jasné, že Barrichello je stále velmi, velmi rychlý!

Barrichello strávil několik dní se svým nejlepším přítelem a nyní i týmovým kolegou Tonym Kanaanem testováním na Sebringu. Barrichello, který celých 19 sezon jezdil ve Formuli 1 a nikdy předtím v IndyCar neseděl, Kanaana porazil v jeho vlastním autě.

~

"Rubens sedl do mého auta a hned první den mě porazil. Teď kvůli němu nemám dobré spaní," směje se Kanaan. "Věřte mi, že jsem šílel. Ale v dobrém slova smyslu, i když byl rychlejší než já."

Zmíněné testování bylo tak trochu pastí, kterou Kanaan nalíčil na Barrichella, protože doufal, že zážitek z testů IndyCar Barrichella naláká na vstup do série. A měl pravdu. Smlouva Barrichella a týmu KV Racing byla podepsána vzápětí.

Příprava kontraktu Rubense Barrichella trvala zhruba měsíc. Pak se oficiálně stal jedním z jezdců IndyCar. KV Racing, který by v IndyCar Series rád usiloval o vítězství, získal do jezdecké sestavy třetího - velice zkušeného - pilota. Tony Kanaan, který loni ani jednou nevyhrál, v něm nalezne týmového kolegu, jenž by jej mohl 'vytáhnout' výš, a E. J. Viso získá v Barrichellovi zkušeného učitele.

Také pro IndyCar je příchod jezdce Barrichellova formátu skvělé. Např. na sociální síti twitter má Brazilec 1,5 milionu followerů, což je více než všichni uchazeči o titul v NASCAR dohromady a prodej lístků pro závod v brazilském Sao Paulu (29. dubna) raketově vyletěl poté, co Barrichello oznámil svůj vstup do série.

"Řekněme si to na rovinu, Rubens by nemusel dělat nic, ale vstupuje do IndyCar," říká jeho budoucí soupeř Dario Franchitti. "Mohl by si sednout na své farmě v Brazílii a popíjet víno, nebo chodit každý den do Disneylandu, cokoli by chtěl. Ale jeho vášeň pro závody je silnější a fakt, že si vybral IndyCar, vypovídá něco o této sérii."

Barrichello se na novou výzvu evidentně těší. Ačkoli s ním Williams nečekaně ukončil spolupráci ve Formuli 1 a nahradil jej jeho mladším krajanem Brunem Sennou, o konci ve Formuli 1 nemluví. Zajímá jej budoucnost. V týdnu, kdy mu bude čtyřicet let, poprvé v kariéře odstartuje do závodu Indianapolis 500, a od chvíle, kdy se začalo mluvit o jeho vstupu do IndyCar opakovaně vyjadřuje své nadšení pro sérii - právě to označuje za důvod, proč se nechal zlákat do IndyCar.

Stejné nadšení sdílí i Barrichellův nový tým KV Racing, který od svého vstupu do IndyCar v roce 2008 zatím nezískal žádné vítězství. Spojení týmu s Kanaanen před začátkem sezony 2011 sice přineslo týmu očekávané zlepšení - Kanaan vybojoval třetí místo hned ve svém prvním závodě a v průběhu sezony celkem třikrát vystoupil na stupně vítězů. Na vítězství však tým zatím čeká - a Barrichello by mu mohl pomoci svými zkušenostmi.

"Rubensův příchod do týmu určitě vystupňuje i tlak na nás,"
říká spolumajitel KV Racingu Jimmy Vasser. "Ne, že bychom předtím v motorsportu ničeho nedosáhli, ale nyní budeme mít jezdce Rubensova kalibru, zůstávají u nás dobří piloti E. J. a Tony a přibrali jsme několik nových inženýrů. Budeme tedy víc pod tlakem, ale bude to takový ten tlak, který každý správný závodník potřebuje cítit."

Ve Formuli 1 se Barrichello vytrvale angažoval za práva jezdců a poslední dva roky dokonce předsedal Asociaci jezdců Grand Prix. Podobně by se rád zapojil také v IndyCar Series. Jezdci např. usilují o omezení závodění v balíku, které vedlo i k osudové nehodě Dana Wheldona, nebo o revizi ohraničení tratí. Barrichello však zatím podobné diskuze odmítá s tím, že nemá dostatek informací o jednotlivých problémech. Nejprve chce vidět trati, zdi a poznat způsob závodění, pak si teprve utvoří názor.

"Komunikovat, ne hrozit," takové je heslo Rubense Barrichella. "Jezdci jsou zvláštní tím, že někdy moc dobře nekomunikují," říká Barrichello. "Přitom komunikace a vyjádření názorů jsou podle mě nejdůležitější."

Nechme se tedy překvapit, jak Barrichellovými výsledky na tratích IndyCar Series, tak jeho působením mimo závodní tratě.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace