Barum Czech Rally Zlín se blíží...

Publikováno: 7.8.2019

Ve dnech 16. až 18. srpna 2019 se koná již 49. ročník Barum Czech Rally Zlín, největší české automobilové soutěže. A letos po šestatřicáté se jede jako součást seriálu mistrovství Evropy v rally. Svá želízka v ohni bude mít i ACCR Czech Rally Team, jehož jezdci bojují o nejlepší místa v evropském šampionátu. Pořadatelé hlásí opravdu kvalitní startovní pole.

Barum Czech Rally Zlín se blíží...

Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky celkem 137 soutěžících z 25 států, v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) pojede 84 posádek. To řadí zlínskou rally opět do pozice nejkvalitněji obsazené soutěže starého kontinentu. Letos do Zlína zavítají i zástupci exotických zemí z Asie, jako jsou Kuvajt, Katar, Japonsko, Jižní Ameriku zastoupí Brazílie a Argentina a přijede i posádka z USA. Vysoký počet 34 vozů kategorie R5 na seznamu přihlášených slibuje parádní podívanou pro fanoušky rallysportu podél tratě během třetího srpnového víkendu.

Mezi hlavní favority bude patřit Jan Kopecký, který Barum Czech Rally Zlín vyhrál již sedmkrát. Startovní číslo 1 poveze současný lídr ERC a loňský evropský šampion Alexej Lukyanuk z Ruska. 

„Barum Czech Rally Zlín je tradiční oslavou motoristického sportu. Organizátoři odvádějí vynikající práci, každým rokem je soutěž lepší a lepší. Děkuji pořadatelům za vytrvalost a snahu o zvyšování úrovně našeho nejslavnějšího závodu. Letos je okořeněn očekáváním výsledků posádky Filip Mareš – Jan Hloušek, která má velkou šanci získat titul juniorských mistrů Evropy, což se žádné české posádce doposud nepodařilo,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. 

Po skvělých výsledcích v Polsku a Itálii má Filip Mareš se spolujezdcem Janem Hlouškem velkou šanci zabojovat právě na zlínských tratích o evropský titul v hodnocení ERC1 Junior.„Barumka bude jednoznačným vrcholem letošní sezóny. Naše pozice v boji o titul v ERC1 Junior sice nebude snadná, současně ale mají naše šance díky dvěma vítězstvím reálné obrysy. A pokusit se na domácích tratích tuhle šanci zužitkovat, to bude s Honzou Hlouškem náš cíl číslo jedna. Chtěli bychom se ale také odvděčit Autoklubu ČR za vloženou důvěru a možnost reprezentovat Českou republiku na tratích ERC,“ nechal se před startem barumky slyšet Filip Mareš, čtvrtý jezdec průběžného pořadí ERC.Autoklub České republiky se v mistrovství Evropy v automobilových soutěžích angažuje již několikátou sezónu a je dáván za vzor ostatním federacím, jak by měla probíhat podpora mladých závodníků. Týmu se v letošní sezóně nebývale daří, vedle Filipa Mareše pěkné výkony podpořené druhým místem v Itálii v hodnocení ERC3 Junior podává i Erik Cais. Český národní tým startující pod hlavičkou ACCR Czech Rally Team navíc vede soutěž národů před Portugalskem a Španělskem. Barum Czech Rally Zlín pojede ve složení jezdců Filip Mareš, Jan Talaš, Vojtěch Štajf, Erik Cais a René Dohnal.

Barumka se po zrušení rally v Příbrami pojede jako závěrečný podnik Autoklub Mistrovství České republiky a určí konečné pořadí domácího šampionátu.

Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

11.12.2019Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

11.12.2019Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

11.12.2019 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

10.12.2019Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

5.12.2019Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

5.12.2019České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

Další olympijská kvalifikace nevyšla

5.12.2019Další olympijská kvalifikace nevyšla

Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

3.12.2019Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace