Buggyra si ve Španělsku dojela pro vysněný double

Česko má čtvrtého evropského šampiona v závodech tahačů. Adam Lacko ve španělské Jaramě získal hned v prvním závodu potřebných patnáct bodů a ovládl mistrovství Evropy. Třiatřicetiletý pilot se tak stal po Martinu Kolocovi, Stanislavu Matějovském a Davidu Vršeckém čtvrtým Čechem, kterému se to povedlo. Stáj Buggyra navíc vyhrála i pohár konstruktérů a slaví mistrovský double.

Buggyra si ve Španělsku dojela pro vysněný double

Publikováno: 10.10.2017

Adam Lacko přijel na horkou španělskou půdu v pozici lídra evropského šampionátu. V Jaramě potřeboval k získání titulu vybojovat 15 bodů. Sobota se ale rozhodně nevyvíjela od začátku podle představ. V superpole stihl zajet novopečený mistr Evropy jen jedno kolo. To přesto stačilo na druhé místo. Výměna motoru z preventivních důvodů byla však nevyhnutelná. „Nevím, co se stalo, ale budeme muset preventivně vyměnit motor. Trochu drama, ale jsem rád, že je z toho první řada,“ stroze shrnul Lacko. Tým pak odvedl skvělou práci, když před závodem vyměnit motor za 55 minut. David Vršecký si připsal nejlepší sezónní kvalifikační výsledek v podobě třetího místa.

Start vyšel oběma speciálům parádně. Adam Lacko se pevně usadil na druhém místě a nikoho před sebe do konce závodu nepustil. Mohl si tak naplno začít užívat mistrovské opojení. „Nemám slov. Jsem nadšený. Teď už se těším, až pojedu poslední závody naprosto v klidu a budu si jen užívat atmosféru,“ zářil po prvním závodě Lacko. David Vršecký si dojel pro pěkné čtvrté místo. Odpoledne oba jezdci vyšperkovali navýšením náskoku na Iveco na 52 bodů. Lacko pro sebe urval šesté místo. Vršecký se mohl radovat z letošního premiérového vítězství.

V neděli si Adam Lacko dojel pro sedmé a třetí místo, které bylo zároveň jeho devatenáctým pódiovým umístěním v ročníku 2017. David Vršecký si nejprve připsal pěkné páté místo, odpoledne bohužel závod nedokončil po kolizi s Němkou Halmovou. Jediný zádrhel během týdne však nemohl zastavit bujaré oslavy. „Rozhodující faktory byly dva. Vynikající výsledky Adama a obrovské přispění Davida, i když to nebylo v plánu, tak se ve zbytku sezony zapojil na sto procent a s jeho přispěním slavíme mistrovský double,“ okomentoval uplynulou sezónu manažer týmu Jan Kalivoda.


Foto: buggyra.com

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace