Cape Epic znovu na SPORT 5. Už pošesté za sebou!

Ani 16. ročník nejslavnějšího etapového závodu horských kol ABSA Cape Epic nebude na SPORT 5 chybět. Z náročného osmidenního podniku pro vás opět připravíme sestřihy ze všech etap a přímý přenos ze závěrečného dne.

Cape Epic znovu na SPORT 5. Už pošesté za sebou!

Publikováno: 12.3.2019

Na start Tour de France horských cyklistů, jak se Cape Epicu přezdívá se letos postaví kromě dvanácti Čechů dalších 1376 závodníků ze 49 zemí světa. Prvenství z loňského roku obhajuje Jaroslav Kulhavý. Tentokrát ale nepojede s Howardem Grottsem, který onemocněl a nahradí ho Novozélanďan Samuel Gaze.

Na závodníky celkem čeká 624 km s převýšením 16 650 m. To je zhruba o 30 km méně než loni, ale o 3000 nastoupaných metrů víc! I v letošním roce se začne časovkou v Kapském Městě, následovat bude sedm náročných etap. První a druhá etapa bude mít svůj start v městečku na útesu nad Indickým oceánem, jehož jméno je Hermanus. Kromě toho, že se jedná o starý historický přístav, jde o lokalitu známou po celém světě, protože zejména v zimních měsících sem přijíždí turisté sledovat velryby.

Od moře se pak bikeři vzdálí definitivně ve druhé etapě a dostanou se do centrální části Kapska, kde je vybudováno neuvěřitelné množství krásných a náročných singletrailů. Další tři noci stráví závodníci v Oak Valley, kde je čekají dvě více než stokilometrové etapy s převýšením 2800 m a také časovka. V roce 2018 si v časovce Jaroslav Kulhavý a Howard Grotts upevnili vedení. V letošním roce bude mít časovka 43 km.

Hned následující den, bude v pořadí pátá "královská" etapa, která bude měřit 100 km. V ní se peloton dostane do Stellenbosche, Mekky MTB v Jižní Africe. Závěrečné Grand Finale bude už potřetí za sebou hostit resort Val de Vie. Cape Epic 2019 zakončí svou pouť 70 km dlouhou etapou s převýšením 1800 m. 

Vysílací časy denních sestřihu najdete v přiloženém videu. Přímý přenos startuje v neděli 24. března v 8:25. 

 

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace