Češi – nejlepší piloti superrychlých dronů na světě

Publikováno: 24.9.2018

Piloti českého závodního týmu Rotorama získali o víkendu stříbro a bronz na závodech superrychlých dronů, které se konaly v centru Bruselu. Uhájili tak vedoucí pozici v průběžném žebříčku nejprestižnějšího světového seriálu Drone Champions League. Česká republika se tak řadí mezi světovou špičku tohoto nového sportu, který fascinuje diváky po celém světě. Piloti řídí své drony pomocí speciálních videobrýlí, do kterých je přenášen obraz přímo z letícího stroje a jejich úkolem je proletět co nejrychleji závodní trať.

Češi – nejlepší piloti superrychlých dronů na světě

Závody byly součástí již třetí řady světové ligy Drone Champions League. V rámci této série se závodí na unikátních lokacích jako je Champs-Élysées v Paříži, Velká čínská zeď, olympijský areál v Mnichově, býčí aréna v Madridu, solný důl Salina Turda či aktuálně na náměstí Mont des Arts v Bruselu. V rámci ligy bojují národní týmy z celého světa (např. USA, VB, Japonsko, Německo, Čína, Švýcarsko). Za každý úspěšný závod týmy získávají body, které se sčítají v rámci celkového žebříčku. Díky dosavadním úspěchům se český tým Rotorama, který tvoří čtveřice mladých pilotů Jakub Toman (21 let), Lukáš Lendvorský (27 let), David Svoboda (17 let) a Jan Votava (20 let), drží na prvním místě. O přední pozice se Češi perou s Američany a Brity. O konečném vítězi se rozhodne za tři týdny ve švýcarském Curychu. Rozdíly mezi prvními třemi týmy jsou minimální, bude to tedy tvrdý souboj. Češi jsou velmi namotivovaní dát do tohoto závodu vše a spravit si chuť z loňska, kdy před posledním závodem byli také ve vedení, nakonec však skončili celkově třetí.

~

Drone racing se ve světě začal objevovat na konci roku 2014 a od té doby se z něj stává stále rozšířenější zábava, ze které se na nejvyšší úrovni formuje nový profesionální sport. Piloti řídí pomocí dálkového ovládání malou kvadrokoptéru o hmotnosti okolo půl kila, která pomocí kamery a videovysílače přenáší obraz do videobrýlí, které má pilot na hlavě. Při létání tak zažívá pocity, jako by ve stroji sám seděl. Jedná se o adrenalinovou a přitom zcela bezpečnou aktivitu, která vyžaduje výbornou koncentraci, koordinaci rukou a očí a dobrý odhad situace.

Odkaz na oficiální DCL web

Odkaz na průběžný žebříček DCL

Odkaz na záznam živého přenosu DCL Brusel sobota

Odkaz na záznam živého přenosu DCL Brusel pátek

Odkaz na hromadný let ve čtvrtfinále (záběr na let 8 koptér včetně záběrů z FPV kamery)

Odkaz na reportáže z předchozích DCL závodů (v čj)

Odkaz na medailonek závodního týmu Rotorama

Všechna uvedená videa jsou volně k dispozici, organizátor DCL souhlasí s jejich využitím v médiích.

Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

16.5.2019Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

Filip Salač: "Le Mans je jedna z mých nejoblíbenějších tratí!"

16.5.2019Filip Salač: "Le Mans je jedna z mých nejoblíbenějších tratí!"

MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

16.5.2019MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

Pohárové Peugeoty míří na Krumlov

16.5.2019Pohárové Peugeoty míří na Krumlov

UIM MOTOSURF WORLDCUP připraven na zastávku v Česku

16.5.2019UIM MOTOSURF WORLDCUP připraven na zastávku v Česku

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

14.5.2019Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

ACCR Czech Talent Team - Willi Race po Imole

14.5.2019ACCR Czech Talent Team - Willi Race po Imole

Český tým byl ve Formuli 2 ve Španělsku znovu na stupních vítězů!

13.5.2019Český tým byl ve Formuli 2 ve Španělsku znovu na stupních vítězů!

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace