Charouz Racing System bude ve Formuli 2 spolupracovat s Ferrari!

Publikováno: 14.12.2017

Charouz Racing System v roce 2017 oslavil mistrovský titul v seriálu Formule V8 3.5. V nadcházející sezoně se bude účastnit šampionátu FIA Formule 2 a bude spolupracovat s týmem Ferrari! Za českou stáj budou totiž v nové sezoně závodit piloti z Ferrari Driver Academy Louis Delétraz a Antonio Fuoco.

Charouz Racing System bude ve Formuli 2 spolupracovat s Ferrari!

Charouz Racing System vstupuje do série F2 po velice úspěšném roce ve Formuli V8 3.5, kde ovládl týmovou i jezdeckou klasifikaci. “Jsem nadšený, že můžeme v našich řadách přivítat Louise a Antonia. Bude nám ctí spolupracovat s Ferrari Driver Academy a to hned v naší úvodní sezoně v šampionátu Formule 2. Oba piloti předvedli během své premiérové sezony ve Formuli 2 v těžké konkurenci skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokáží v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší,” má jasno zakladatel a majitel pražské stáje Antonín Charouz. 

Na nové výzvy se samozřejmě těší i šéf týmu Bob Vavřík, který byl také u úspěchu Lotusu. „Všichni se nemůžeme dočkat, až to konečně začne. Je to jako splněný sen. S Lotusem jsme splnili jeden cíl, teď je před námi další. Věříme si.“

Delétraz a Fuoco loni ve Formuli 2 prožili úspěšnou premiérovou sezonu. Ital Fuoco skončil osmý v celkovém hodnocení jezdců, přičemž mezi jeho nejlepší výkon patří vítězství na domácím okruhu v Monze. “Velice si vážím přestupu k týmu Charouz Racing System a nemohu se dočkat nové výzvy ve Formuli 2. Vítězství ve Formuli V8 3.5 je perfektním základem do nadcházejícího roku a je patrné, že všichni v týmu se snaží na maximum. Proto jsem si jistý, že společně můžeme prožít velmi povedenou sezonu,” těší se italský závodník.

Švýcar Delétraz zaznamenal na téže trati čtvrtou příčku a rostoucí formu potvrdil nejrychlejším časem v prvním dni testů po konci sezony v Abu Dhabi. Oba piloti povezou na svých vozech logo Ferrari Driver Academy. “Z přestupu do stáje pana Charouze mám obrovskou radost, protože je to tým, který byl v posledních letech úspěšný ve všech sériích, kam vstoupil, a dokázal vyhrávat závody. Jedná se o velice zajímavý projekt, se kterým můžeme v nadcházejícím roce dosáhnout výborných výsledků.“ S novým parťkem se dobře znájí. “Antonia již několik let znám a moc se na spolupráci s ním těším. Je důležité mít silného kolegu, abychom společně pomohli týmu neustále se posouvat vpřed. A myslím, že naše jezdecká sestava je velmi dobrá. Jsem rád, že toho mohu být součástí,” dodal Deletráz.

První monopost pro novou generaci Formule 2 by měl do dílny týmu Charouz Racing System dorazit v polovině ledna, druhý vůz pak o měsíc později.

Pro nový ročník Formule 2, coby doprovodného seriálu šampionátu F1, připravil výrobce Dallara nové šasi s nejmodernějšími bezpečnostními standardy FIA. Vůz disponuje přeplňovaným 3.4 l motorem o výkonu 620 koní od společnosti Mecachrome.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace