Charouzův tým má za sebou první testy před sezónou v F2: Vůz s logem SPORT 5 šlape parádně a očekávaní jsou velká

Publikováno: 9.3.2018

Sezóna ještě ani nezačala a historicky první český tým, který se účastní seriálu Formule 2, už vzbuzuje obrovskou pozornost. Není se čemu divit. Oba jezdci za sebou mají první testování na okruhu Paula Ricarda a je třeba říct, že vše dopadlo lépe, než si představovali i ti největší optimisté.

Charouzův tým má za sebou první testy před sezónou v F2: Vůz s logem SPORT 5 šlape parádně a očekávaní jsou velká

Když Charouz Racing System oznámil připojení k velké rodině Formule 2, mnozí si možná klepali na čelo. Jenomže nyní se ukazuje, že stáj rozhodně nebude jen do počtu. Oficiální testy na známém francouzském okruhu Paula Ricarda, kde se v minulosti čtrnáctkrát konala Velká cena Francie F1, totiž ukázaly velký potenciál. Ferrari junioři Louis Delétraz i Antonio Fuoco se s novým monopostem sžili velmi rychle. Jen tak mimochodem, tipnete, z kolika dílů je taková formule složena? Z 960 kousků, které je potřeba složit s hodinářskou přesností! To je pořádné puzzle, že? Je tedy zřejmé, že i na logistiku je takové testování pořádně tvrdým oříškem. Tím spíš, že po testech se zase vše musí složit a odvést zpět do České republiky. Zkontrolovat, znovu zabalit, naložit do letadla a hurá na první závod do Bahrajnu, kde startuje nova sezona společně s novým ročníkem Formule 1.
 
Ještě zhruba před měsícem byl Charouz Racing System pasován na jednoho z outsiderů, který zřejmě nebude mít moc šancí prát se s nejlepšími. Teď to vypadá, že je všechno jinak. „Myslím, že soupeři z nás mají respekt. S testy jsme samozřejmě spokojeni,“ pochvaloval si majitel stáje a bývalý automobilový závodník Antonín Charouz. Kdo ho však jen trochu zná, dobře ví, že umí namíchat lektvar, který na trati zkrátka funguje. Podceňování tak není na pořadu dne. Důkazem budiž vítězství v loňské sezóně seriálu Formula V8 3.5 v barvách Lotusu. Uměním je nejen vybrat kvalitní jezdce, což bezesporu Delétraz i Fuoco jsou ,ale samozřejmě také fungující zázemí. Tam hraje prim šéf týmu Bob Vavřík.
 
Očekávání jsou tak po testech ve Francii veliká. Na druhou stranu až první závod ukáže, jaká je realita. Je to stejné, jako když se učíte na zkoušku. Doma umíte vše na jedničku, ale jakmile předstoupíte před učitele, najednou se vše sesype jako domeček z karet. Jisté je, že česká stáj má na to, aby se poprala o pódium. A český fanoušek už je jako na trní, něco takového tady totiž ještě nikdy nebylo!

Text: Martin Chalupa
Foto: Dutch Photo Agency

US Racing angažoval Lomka s Tramnitzem

27.2.2020US Racing angažoval Lomka s Tramnitzem

Školení jezdců SZM AČR na rok 2020

25.2.2020Školení jezdců SZM AČR na rok 2020

Salač skončil při testech v Jerezu devátý

25.2.2020Salač skončil při testech v Jerezu devátý

Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

24.2.2020Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

24.2.2020Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

David Undertaker Dvořák vstupuje do UFC

21.2.2020David Undertaker Dvořák vstupuje do UFC

Knoppa čeká druhý formulový podnik

21.2.2020Knoppa čeká druhý formulový podnik

Charouz Racing System vstupuje do nové sezóny F2 a F3

18.2.2020Charouz Racing System vstupuje do nové sezóny F2 a F3

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace