Druhé závody MMČR na závodních okruzích se odjely v Assenu

Publikováno: 5.6.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky na závodních okruzích o víkendu pokračovalo druhým závodním podnikem, který byl uspořádán v holandském Assenu. Závody byly opět skvělou podívanou až do závěrečných kol.

Druhé závody MMČR na závodních okruzích se odjely v Assenu

První červnový víkend pokračovala letošní sezóna mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria, v rámci kterého se jedou také evropské poháry a závody mezinárodního mistrovství České republiky. Sezóna začala na Slovakiaringu a tentokrát jezdce čekal světový okruh v Assenu, kde se jezdí také závody mistrovství světa. I přes to, že je Assen od nás trochu dál, sjela se sem početná konkurence a čeští jezdci měli o co bojovat ve třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike. Jak bývá zvykem, během víkendu je čekaly dva závody, kdy se první odjely v sobotu odpoledne a druhé v neděli.

Supersport 300

Mezi prvními jezdci, kteří vyrazili do svého závodu, byli závodníci kategorie Supersport300, která rozvíjí mladé talenty a ti mají šanci se později prosadit i v této třídě v mistrovství světa. První závod v MMČR vyhrál slovenský jezdec MaximRepák, za kterým o dvě vteřiny dál skončil Ital ManuelRocca. Stupně vítězů doplnil český závodník JiříNespěšný. Ve druhém závodě už po prvním kole skončil MaximRepák, takže čelo závodu přišlo o jednoho z favoritů. Závod byl nakonec ukončen dříve a po osmi kolech byl vyhlášen vítězem v našem mistrovství ManuelRocca. Za ním to byla skvělá podívaná mezi trojicí jezdců. O druhé místo proti sobě jeli Miloslav Hřava, Michal Búlik a Jiří Nespěšný. Ti v tomto pořadí dorazili do cíle, kde je od sebe dělilo jen pár desetin vteřiny. I přes to, že Jirka skončil těsně za stupni vítězů, dokázal se dostat do průběžného vedení v českém šampionátu.

Superstock 600

Nejpočetnější třídou je kategorie Superstock600, ve které v AlpeAdria nastupuje více než 35 jezdců. Díky tomu je zisk každého bodu do tohoto šampionátu velice důležitý. Do českého mezinárodního mistrovství se také přihlásila spousta jezdců, včetně zahraničních. První vítězný pohár v Assenu zůstal v českých rukou, když ho získal JiříMrkývka. Celý závod ho stíhal Rakušan KevinRanner, ale nakonec zůstal za ním. Stupně vítězů doplnil slovenský jezdec PeterKačaba. Ve druhém závodě dopadly stupně vítězů v MMČR úplně stejně a KevinRanner se díky dvěma druhým místům dostal do průběžného vedení šampionátu. Druhý závod bohužel nedokončil JaromírChlup kvůli technické poruše.

Superstock 1000

Po velice ošklivém pádu na Slovakiaringu se do závodů vrátil MichalPrášek, který v Assenu opět patřil k předním jezdcům. Do MMČR si připsal vítězství a třetí místo, takže v celkovém hodnocení rázem poskočil na průběžnou třetí pozici. Na zbylých pódiových umístění ho doplnili zahraniční jezdci. Dalším českým závodníkem v této třídě byl MichalŠembera, který v Assenu slavil narozeniny. K těm si nadělil čtvrté místo, ale ve druhém závodě musel kvůli technické poruše svého BMW ze závodu odstoupit. Jeho týmový kolega a také jeden z favoritů Dominik Jůda musel závody vynechat kvůli dřívějšímu zranění. Přes to Dominik díky dobrému výkonu na Slovensku stále vede v této kategorii.

Superbike

Nejsledovanější je pokaždé nejsilnější třída Superbiků, kterou i v Assenu ovládl KarelHanika. Ať už v Alpe Adria, tak v českém šampionátu. Oproti slovenským závodům nyní nezaváhal ani ve druhé rozjížďce a na své konto si připsal double ve vítězství. Za ním v MMČR skončil v obou případech OndřejJežek a MarkoJerman doplnil trojici nejlepších. Dobře zajel také JiříBrož, který s novou Ducati zajel páté a čtvrté místo. Smůlu měl naopak MilošČihák, jenž po čtvrtém místě z prvního závodu do druhého nenastoupil kvůli technické poruše.

Dušana Harvanová - členka komise SZM AČR

"Okruh TT Assen byl báječný, připravenost trati a vstřícnost tamního personálu byla na jedničku, tak jako při závodech MotoGP. Vše navíc doplnili místní holandští fanoušci, kteří vytvořili perfektní atmosféru. Počasí se vydařilo a jezdci byli spokojení. Závody byly napínavé, když například Ondra Ježek nebo Jirka Mrkývka přišli o pozici v posledním kole, kdy byli těsně předjeti až před cílem. Někteří jezdci měli technické problémy, ale i to k závodům patří. Nyní všechny zvu na další závody těchto šampionátů, které se pojedou v Maďarsku na Pannoniaringu."

Kompletnívýsledky mezinárodního šampionátu AlpeAdria:

http://www.chronomoto.hu/livetiming/pdf/?eventid=20190531_0602_aa_assen

Další závody se jedou na maďarském Pannoniaringu v termínu od 28. do 30. června 2019.

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace