ECO energy Rally Bohemia 2020: KIA vybojovala pět trofejí včetně prvenství v poháru Rally spotřeby

Tým společnosti KIA MOTORS CZECH, s.r.o. zaznamenal úspěch v každém vyhlášeném poháru pořadatele ČeskoSlovenské trofeje elektromobility v rámci letošního ročníku ECO energy Rally Bohemia 2020 – Rally pravidelnosti, Rally spotřeby a Rally výrobců elektromobilů*, který proběhl v termínu 9. – 12. července. Značka KIA nasadila do ECO rally čtyři posádky a zařadila se mezi tři výrobce s nejpočetnějším zastoupením přihlášených vozů s alternativním pohonem do závodu. Vůz e-Niro řízený posádkou Michal Žďárský, Jakub Nábělek si v absolutním pořadí poháru v Rally pravidelnosti odváží bronz a v poháru Rally výrobců elektromobilů dosáhli na druhou příčku. Titul Nejúspornější elektromobil si z poháru Rally spotřeby odváží crossover e-Soul, který se umístil na prvních dvou nejvýše bodovaných stupních vítězů. První místo obsadila posádka Vojtěch Formánek, Pavel Huňáček, kteří v průběhu soutěže dosáhli nejnižší celkové spotřeby 32,53 kWh. Stříbrnou pozici obsadila posádka Václav a Barbora Nývltovi, se spotřebou 35,96 kWh. Úspěšný byl i model XCeed Plug-in Hybrid řízený Richardem a Štěpánem Podlipskými, který mezi plug-in hybridy dosáhl na třetí nejvyšší umístění.

Během nejdelší ECO rally v České republice čekalo na posádky celkem 242 tajných kontrol v 21 zkouškách pravidelnosti s 330 měřenými kilometry, během kterých musely posádky co nejpřesněji dodržovat stanovené průměrné rychlosti jak v otevřeném provozu, tak i na uzavřených tratích rychlostních zkoušek Rally Bohemia. V absolutním pořadí chybělo posádce Žďárský/Nábělek s téměř bezchybnou průměrnou odchylkou 1,1 sekundy od ideálního času pouhých 51 bodů na stříbrné a 190 bodů na zlaté umístění. Další ze zástupců týmu KIA MOTORS CZECH, model e-Soul s posádkou Formánek/Huňáček skončila v absolutním pořadí celkově 14., Richard a Štěpán Podlipští s modelem XCeed PHEV 21. a na 24. místě skončila posádka vozu e-Soul Nývlt/Nývltová.

Značka KIA nepatří v oblasti ECO rally mezi nováčky. Kromě třech účastí na ECO energy Rally Bohemia nechyběl tým KIA MOTORS CZECH od roku 2018 na startovním roštu ani v druhé české e-rally pod záštitou FIA, českokrumlovské Czech New Energies Rallye. Kromě těchto oficiálních týmových účastí podpořila značka KIA zapůjčením svých elektrických vozů e-Niro a e-Soul i profesionální jezdce v jejich účasti na proslulé e-Rallye Monte-Carlo v roce 2018 či slovinské MAHLE Eco Rally v roce 2019.