EURO přeloženo na rok 2021

Publikováno: 17.3.2020

Mistrovství Evropy ve fotbale se letos neuskuteční. UEFA se rozhodla turnaj odložit na rok 2021.

EURO přeloženo na rok 2021

Fotbaloví fanoušci si letos budou muset na historicky šestnácté Mistrovství Evropy nechat zajít chuť. UEFA totiž na úterní videokonferenci, kde měly s výjimkou všech 55 členských asociací své zastoupení rovněž organizace European Club Association, European Leagues a FIFPro Europe, rozhodla o přeložení turnaje na rok 2021. V něm by se měl konat od 11. června do 11. července. Tímto krokem zároveň chce UEFA dát možnost dokončit sezonu domácím soutěžím.

V případě zápasů play-off Ligy národů, ze kterého vzejdou další čtyři účastníci evropského šampionátu, pak došlo k přeložení z března na červen. Stejný osud potká také všechna mezinárodní přátelská utkání, která byla tento měsíc na programu.

Na konferenci rovněž došlo k ustavení pracovní skupiny. Jejím úkolem bude naleznout z kalendářního hlediska řešení, jak dokončit letošní ročníky Ligy mistrů i Evropské ligy. Spolupracovat přitom bude se zástupci lig a klubů.

 „Stojíme u kormidla sportu, pro který ohromné množství lidí žije a dýchá a který byl nyní položen k zemi tímto neviditelným a rychle postupujícím soupeřem. Jsou to tyto časy, kdy fotbalová komunita musí ukázat zodpovědnost, jednotu, solidaritu a altruismus,“oznámil prezident UEFA Aleksander Čeferin.

„Zdraví fanoušků, personálu a hráčů musí představovat naši prioritu číslo jedna a v tomto duchu UEFA předložila výčet možností, aby jednotlivé soutěže mohly bezpečně dokončit sezonu a jsem hrdý na reakce mých kolegů napříč evropským fotbalem. Skutečně zde byl duch spolupráce. Každý pochopil, že pro dosažení toho nejlepšího výsledku musí něco obětovat.“

EURO ale není jediným velkým turnajem, který zaplatil za současnou situaci odkladem. Na rok 2021 byla totiž přeložena také letošní Copa América, kterou měly hostit Argentina s Kolumbií.

Další zajímavosti ze zahraničního fotbalu si nenechte ujít v pravidelném magazínu Life's A Pitch. Ten můžete na SPORT 5 sledovat každý čtvrtek. 

FOTO: Facebook

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

31.3.2020Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace