EURO přeloženo na rok 2021

Publikováno: 17.3.2020

Mistrovství Evropy ve fotbale se letos neuskuteční. UEFA se rozhodla turnaj odložit na rok 2021.

EURO přeloženo na rok 2021

Fotbaloví fanoušci si letos budou muset na historicky šestnácté Mistrovství Evropy nechat zajít chuť. UEFA totiž na úterní videokonferenci, kde měly s výjimkou všech 55 členských asociací své zastoupení rovněž organizace European Club Association, European Leagues a FIFPro Europe, rozhodla o přeložení turnaje na rok 2021. V něm by se měl konat od 11. června do 11. července. Tímto krokem zároveň chce UEFA dát možnost dokončit sezonu domácím soutěžím.

V případě zápasů play-off Ligy národů, ze kterého vzejdou další čtyři účastníci evropského šampionátu, pak došlo k přeložení z března na červen. Stejný osud potká také všechna mezinárodní přátelská utkání, která byla tento měsíc na programu.

Na konferenci rovněž došlo k ustavení pracovní skupiny. Jejím úkolem bude naleznout z kalendářního hlediska řešení, jak dokončit letošní ročníky Ligy mistrů i Evropské ligy. Spolupracovat přitom bude se zástupci lig a klubů.

 „Stojíme u kormidla sportu, pro který ohromné množství lidí žije a dýchá a který byl nyní položen k zemi tímto neviditelným a rychle postupujícím soupeřem. Jsou to tyto časy, kdy fotbalová komunita musí ukázat zodpovědnost, jednotu, solidaritu a altruismus,“oznámil prezident UEFA Aleksander Čeferin.

„Zdraví fanoušků, personálu a hráčů musí představovat naši prioritu číslo jedna a v tomto duchu UEFA předložila výčet možností, aby jednotlivé soutěže mohly bezpečně dokončit sezonu a jsem hrdý na reakce mých kolegů napříč evropským fotbalem. Skutečně zde byl duch spolupráce. Každý pochopil, že pro dosažení toho nejlepšího výsledku musí něco obětovat.“

EURO ale není jediným velkým turnajem, který zaplatil za současnou situaci odkladem. Na rok 2021 byla totiž přeložena také letošní Copa América, kterou měly hostit Argentina s Kolumbií.

Další zajímavosti ze zahraničního fotbalu si nenechte ujít v pravidelném magazínu Life's A Pitch. Ten můžete na SPORT 5 sledovat každý čtvrtek. 

FOTO: Facebook

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

LG spouští vlastní esport značku

26.5.2020LG spouští vlastní esport značku

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

26.5.2020Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

26.5.2020MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

21.5.2020Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

První letošní závodní víkend

19.5.2020První letošní závodní víkend

Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

18.5.2020Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Oživení pro český jachting  Neil Coxon

15.5.2020Oživení pro český jachting Neil Coxon

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace