F2 v Monaku: Charouzovi hoši na bodech, Delétraz zajel parádní závod

Před sezónou platil Artem Markelov za jednoho z největších favoritů na titul. Doposud se mu ale nedařilo podle představ týmu Rusian Time a možná i proto v Monaku startoval s novým šasi. A vida, hned vyhrál! Spokojen může být i majitel české stáje Charouz Racing System. Antonio Fuoco dojel osmý, Louis Delétraz na skvělém čtvrtém místě. Ital navíc do sobotního sprintu vyrazí z pole position.

F2 v Monaku: Charouzovi hoši na bodech, Delétraz zajel parádní závod

Publikováno: 25.5.2018

Bylo to pořádné drama! Monako je okruh záludný a zároveň nesmírně krásný. Ale ať ho berete jakkoli, jisté je, že míst k předjíždění tu moc není. A tak, když hned po startu vyrazila špička tak, jak se seřadila v kvalifikaci a Albon s de Vriesem v závětří lehce ujížděli třetímu Markelovi, vypadalo to na jasnou záležitost. Ve 14. kole ovšem boural silně dotahující Norris s Boschungem a na trať musel safety car. A pak to přišlo! Alexander Albon se velmi pozdě rozhodl, že toho využije pro předčasnou výměnu pneumatik, překvapil tím za ním jedoucího de Vriese a havarovali u vjezdu do boxů. Místo pohodového dojezdu do cíle skončili! Markelov situace pohotově využil. Převzal první místo a po bezproblémové zastávce v boxech si dojel pro neohrožené vítězství.

Překvapili ovšem jezdci za ním. Pro druhé místo a tím i pro zdaleka největší úspěch své kariéry si dojel Sean Gelael (Prema-Theodore). Jezdec z Indonésie přitom těžil z taktiky velmi časné výměny pneumatik, stejně tak jako jezdec na třetí pozici, bývalý pilot F1, Roberto Merhi (MP). Výborný tah kupředu během závodu předvedli i Charouzův jezdec Louis Deletraz, který skončil výborný 4. a junior Genea Haase, Arjun Maini na 5. místě. Ind tak dojel hned před lídrem celkového hodnocení Landem Norrisem. Brit startoval jen ze 17. místa, velmi agresivní jízdou ale nakonec dojel pro body a udržel si tak první místo v šampionátu.

Druhý jezdec české stáje Charouz Racing System, Ital Antonio Fuoco, si závod pokazil tím, že po startu narazil do Ghiotta. Obdržel za to Drive-Through penalizaci, přesto dojel 8. a bude v sobotním sprintu startovat z pole position. To znamená, že se český fanoušek může těšit na velký závod. Protože kdo v Monaku startuje z prvního místa, může si pro něj také dojet až do cíle. I když, páteční závod ukázal, že může být všechno úplně jinak. Každopádně sobotní sprint můžete sledovat od 17. hodin na stanici Sport 2.

Průběžné pořadí jezdců

1. L. Norris 88 bodů
2. A. Albon 71 bodů
3. A. Markelov 63 bodů
4. G. Russell 62 bodů
5. J. Aitken 49 bodů
6. N. De Vries 46 bodů
7. S. Sette Camara 46 bodů
8. S. Gelael 29 bodů
9. A. Fuoco 24 bodů
10. N. latifi 23 bodů

Průběžné pořadí týmů

1. Carlin 134 bodů
2. ART Grand Prix 111 bodů
3. DAMS 94 bodů
4. Pertamina Prema Theodore Racing 75 bodů
5. Russian Time 67 bodů
6. Charouz Racing System 36 bodů
7. MP Motorsport 31 bodů
8. Campos Vexatec Racing 22 bodů
9. Trident 20 bodů
10. BWT Arden 18 bodů

Text: Roman Klemm

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace