Famózní, parádní, dokonalé! Spolupráce Charouze a Schumachera přinesla tři tituly!

Publikováno: 24.9.2018

Vyhrát v jediné sezóně všechno, co jenom vyhrát jde? Zní to možná jako sportovní sen, přesto se to občas stane. Šampionát německé Formule 4 impozantním způsobem opanoval tým US Racing - Charouz Racing System. Lirim Zendeli získal titul, David Schumacher skončil první mezi nováčky, a aby toho nebylo málo, stáj triumfovala i mezi týmy!

Famózní, parádní, dokonalé!  Spolupráce Charouze a Schumachera přinesla tři tituly!

Už před posledním podnikem na Hockenheimringu bylo jasné, že Zendeliho o titul nikdo nepřipraví. Ve hře však stále bylo mnoho a nutno říct, že po prvním závodě na německém okruhu to s týmem Ralpha Schumachera a Antonína Charouze nevypadalo vůbec dobře. Největší konkurent, stáj Van Amersfoort, totiž brala první tři místa v pořadí Weerts, Lawson, Vesti. Až čtvrtý dojel první borec US-CHRS Mick Wieshofer, Zendeli byl dokonce až sedmý. Jenomže všechno mohlo být jinak. Lídr šampionátu byl totiž penalizován za to, že na startovním roštu údajně nestál na správném místě, tedy v "chlívečku", ze kterého jezdci vyrážejí na trať.

Protestovat se proti takovému rozhodnutí bohužel nedá, kamerový záznam je k dispozici až po závodě. „Komisařům jsme na nich ukázali, že všechno bylo v pořádku, Lirim pravidla neporušil. Řekli sorry, teď už s tím nic neuděláme,“ kroutil hlavou Antonín Charouz. Tato zdánlivá banalita mohla klidně rozhodnout o tom, že US-CHRS nakonec skončí mezi týmy na druhém místě. A to je sakra velký rozdíl! Pravidla jsou sice daná, ale evidentně by stálo za úvahu, zda není čas je pozměnit. Alespoň tak, že záznam se může prohlédnout okamžitě a na případnou chybu se reaguje ještě během závodu.

Sportovní osud však stál u Ralpha Schumachera i Antonína Charouze a jejich stáje. Už druhý závod se vše vrátilo do „starých kolejí”. Zendeli vyhrál, na stupních vítězů ho doplnil i Rakušan Wieshofer. Boj o týmový titul pak vygradoval v závěrečném nedělním měření sil. Lirim Zendeli mistrovství zakončil stylově - opět na nejvyšším stupníku a prokázal, že je prostě nejlepší. Super sezónu pro US Racing - Charouz Racing System umocnil i fakt, že David Schumacher vyhrál pořadí nováčků. Takže, pánové, klobouk dolů! „Byla to skvělá sezóna. Děkuji všem našim sponzorům, že byli při nás,“ usmíval se spokojený Charouz. Spojení Charouz - Schumacher tedy zafungovalo bravurně a nezbývá, než čekat, čeho ještě se od těchto pánů dočkáme!

Konečné pořadí jezdců:

1. Lirim Zendeli 348 bodů
2. Liam Lawson 234 bodů
3. Enzo Fittipaldi 223 bodů
4. Frederik Westi 211 bodů
5. Charles Weerts 195 bodů
6. Mick Wishofer 160 bodů
...
9. David Schumacher 103 bodů
21. Tom Beckhäuser 4 body

Konečné pořadí týmů

1. US Racing – CHRS 562 bodů
2. Van Amersfoort Racing 521 bodů
3. PREMA Theodore Racing 416 bodů

Konečné pořadí nováčků

1. David Schumacher 332 bodů
2. Niklas Krütten 301 bodů
3. Gianluca Petecof 232 bodů

Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

16.5.2019Skvosty s vůní benzínu zvou na „Velké cesty“

Filip Salač: "Le Mans je jedna z mých nejoblíbenějších tratí!"

16.5.2019Filip Salač: "Le Mans je jedna z mých nejoblíbenějších tratí!"

MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

16.5.2019MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

Pohárové Peugeoty míří na Krumlov

16.5.2019Pohárové Peugeoty míří na Krumlov

UIM MOTOSURF WORLDCUP připraven na zastávku v Česku

16.5.2019UIM MOTOSURF WORLDCUP připraven na zastávku v Česku

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

14.5.2019Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

ACCR Czech Talent Team - Willi Race po Imole

14.5.2019ACCR Czech Talent Team - Willi Race po Imole

Český tým byl ve Formuli 2 ve Španělsku znovu na stupních vítězů!

13.5.2019Český tým byl ve Formuli 2 ve Španělsku znovu na stupních vítězů!

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace