Filip Mareš: "Rajd Polski skrývá mnoho nástrah"

Publikováno: 27.6.2019

Před dvěma týdny slavil Filip Mareš v Hustopečích své první absolutní vítězství. Teď se vydává na svoje další evropské vystoupení, tentokrát na velmi rychlou Rally Poland. Se svým spolujezdcem Janem Hlouškem bude startovat za ACCR Czech Rally Team.

Filip Mareš: "Rajd Polski skrývá mnoho nástrah"

Rally Poland byla ještě nedávno v kalendáři mistrovství světa a o její náročnosti se přesvědčilo mnoho špičkových posádek. Filip Mareš tady startoval už v loňském roce a byla to jeho první ryze šotolinová soutěž s Fabií R5. „Vracíme se na závod, kde jsme s Fabií dělali první krůčky na šotolině. I když se na nezpevněném povrchu stále učíme, věříme, že se nám podaří naše tempo z posledních závodů přenést i na zrádné polské cesty,“ řekl před začátkem seznamovacích jízd Filip Mareš. Na minulém evropském podniku, Rally Liepaja, obsadila posádka Mareš – Hloušek šesté místo. „V lotyšsku nám první pětka o jedno místo unikla, stejně jako bedna mezi juniory. Bylo by skvělé, kdyby se nám podařilo naše předchozí umístění vylepšit. Konkurence bude ale opět tvrdá,“ je si dobře vědom aktuálně vedoucí jezdec českého mistrovství.

Rychlé tratě, velké množství horizontů, ale oproti Finsku nebo Lotyšsku povětšinou velmi úzký charakter. Precizní rozpis je v Poslku nutností, stejně jako přesná stopa. Na případné chyby tu není žádný prostor: „I z pohledu spolujezdce jde o těžký závod. V úterý jsme ale absolvovali poblíž Mikolajek důležitý test a věříme, že nám rychlost chybět nebude. Jsme rádi, že díky důvěře Autoklubu ČR máme znovu možnost reprezentovat Českou republiku v šampionátu ERC,“ doplnil za posádku spolujezdec Honza Hloušek.

Ještě před odjezdem do Polska proběhlo v pražském KartPlanet další setkání fanklubu posádky Mareš – Hloušek. Akce se nakonec zúčastnilo více než 70 fanoušků a někteří z nich se určitě objeví i kolem tratí letošního ročníku Rally Poland. „V dosavadním průběhu sezony jsme se mohli těšit opravdu velké podpoře našich fanoušků. Chtěli jsme se jim proto v mezičase odměnit, pobavit se s nimi a hlavně si zajezdit na skvělé motokárové trati v KartPlanet, na které s Honzou často trénujeme. Velkým lákadlem byl tentokrát i závodní simulátor od kluků z 301.cz, který se ani na chvíli nezastavil,“prozradil podrobnosti k celé akci Filip Mareš.

Rally Poland, čtvrtý podnik seriálu FIA ERC, startuje už tento pátek diváckou superspeciálkou v Mikolajkách a pokračuje dalšími dvěma etapami v sobotu a neděli. Filip s Honzou do závodu nastoupí se sympatickým startovním číslem 7.

Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

11.12.2019Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

11.12.2019Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

11.12.2019 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

10.12.2019Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

5.12.2019Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

5.12.2019České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

Další olympijská kvalifikace nevyšla

5.12.2019Další olympijská kvalifikace nevyšla

Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

3.12.2019Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace