Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Publikováno: 14.9.2019

Nejlepší kvalifikační výsledek si dnes vyjel Filip Salač při Grand Prix San Marina a riviéry Rimini na okruhu Marca Simoncelliho Misano. Český závodník bude zítra startovat ze čtvrté řady.

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Sobotní program třinácté Grand Prix letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů dopadl pro českého závodníka Filipa Salače nejlepším kvalifikačním výkonem roku. Na okruhu Marca Simoncelliho Misano měl od rána jezdec týmu Redox Prüstel GP konkurenceschopný výkon. Ve třetím volném tréninku zajel čas na kolo 1:42,628, který mu se ztrátou jen 0,501 s stačil na výborné šesté místo. To znamenalo přímý postup do druhé části kvalifikace. V té panovaly horší podmínky kvůli velkému horku, ale i tak zajel kolo za 1:43,758. S tím se vešel do rozdílu jedné vteřiny na prvního a co víc, získal 12. místo na startovním roštu pro zítřejší závod. Díky tomu odstartuje ze čtvrté řady a vylepšil tím 13. místo z kvalifikace v Německu. 

Filip Salač

"Dneska to začalo dobře hned od třetího volného tréninku. Už včera jsem tady byl silný, navíc jsme zapracovali na motorce a dnes nasadili nové výfuky. Od začátku tréninku jsem byl silný a věřil si. I s použitými pneumatikami jsem se pohyboval vpředu a držel se rychlých soupeřů, navíc je předjížděl. S tím jsem byl spokojený a nakonec jsem s novými pneumatikami zajel dvě rychlá kola. To první jsem jel za Andreou Mignem s časem 1:42,7 a druhé v hodnotě 1:42,6 jsem zajel sám, protože se Andrea Migno s Johnem McPheem vyťukli ven. Byl jsem šestý, což mě těší. Ukázal jsem se vpředu a že na to mám. Byl jsem moc rád, že jsem přímo postoupil do druhé části kvalifikace."

"V kvalifikaci jsem v prvním výjezdu jel na použitých pneumatikách. Teplota trati byla kolem 42°C a hodně se to klouzalo. S novými pneumatikami to bylo lepší a měl jsem dobře rozjeté rychlé kolo. Na dohled jsem měl Alberta Arenase a Johna McPhee, ale ten poté spadl ve čtvrté zatáčce a kolo jsem odjel sám. Bylo znát, že jsem jel bez slipstreamu, ale i tak jsem dal sám 1:43,7, což bylo na tyto podmínky dobré. Bez slipstreamu motorka tolik nejela. Je to moje nejlepší kvalifikace vůbec, dvanáctý jsem ještě nebyl. Uvidíme, jaké to bude v závodě. Musíme ještě zapracovat, snad to zítra zhodnotím a povede se zajet nejlepší závod sezony. Určitě to bude těžké, bude tu velká skupina a hlavně na začátku musím vystrčit lokty a nenechat se nikým rozhodit. Doufám, že to proběhne podle mých představ, dám do toho všechno. Závěrem všem velice děkuji za veškerou podporu."

Harmonogram třídy Moto3 Grand Prix San Marina a riviéry Rimini (časy uvedeny v SEČ):

Neděle 15. 9. 2019: Warm Up (08:20 - 08:40), závod (11:00)

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Těžký pátek v Japonsku pro Filipa Salače

18.10.2019Těžký pátek v Japonsku pro Filipa Salače

Vydařené závody na Slovakiaringu ukončily letošní sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

18.10.2019Vydařené závody na Slovakiaringu ukončily letošní sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Fotbalový turnaj O pohár středoevropských měst 2019 ovládl tým z Moskvy

18.10.2019Fotbalový turnaj O pohár středoevropských měst 2019 ovládl tým z Moskvy

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

17.10.2019Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

Autoklub vyzkoušel pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5

17.10.2019Autoklub vyzkoušel pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace