Filip Salač: "Rána zprava a bylo po závodě"

Publikováno: 7.8.2019

Dobře rozjetý víkend pro Filipa Salače v závodě skončil velice brzy, když ho v první zatáčce srazil jeden ze soupeřů. Tím pro něj zhasly všechny naděje na dobrý výsledek.

Filip Salač: "Rána zprava a bylo po závodě"

Vrcholem Velké ceny České republiky mistrovství světa silničních motocyklů byl nedělní program, kdy se jely všechny závody. Od rána bylo na Masarykově okruhu v Brně dobré slunečné počasí. Jezdci si ještě před závody vyzkoušeli trať při ranním Warm Upu, který byl pro Filipa Salače pozitivní. Na motorce se cítil dobře i přes to, že jel se starými pneumatikami. 

Úderem jedenácté hodiny se rozjel závod třídy Moto3, do kterého si Filip Salač vyjel start z páté řady, což byl nejlepší kvalifikační výsledek mezi českými jezdci pro letošní domácí Grand Prix. Bohužel hned po startu měl problém se svým strojem John McPhee, kterému se musel jezdec týmu Redox Prüstel GP rychle vyhnout. O dalším průběhu závodu se rozhodlo jen o chvíli později, když do českého závodníka narazil jiný jezdec a Filip šel k zemi. Po kolizi se snažil do závodu vrátit, ale kvůli nefunkční zadní brzdě musel velice zklamaný ze závodu odstoupit. 

Filip Salač

"Ráno ve Warm Upu jsme měli perfektně nastavenou motorku. Na starých pneumatikách jsem jel rychleji, než Kuba na nových. Tempo bylo dobré, motorka sice klouzala, ale dalo se s tím jet. Do závodu jsem dobře odstartoval, ale poté Johnovi McPhee zhasla motorka a já do něj málem narazil. V první zatáčce jsem jel vnějškem a na výjezdu jsem při přidávání plynu dostal ránu zprava od Darryna Bindera. Vůbec jsem ho neviděl, jen jsem dostal ránu, protože jel o hodně rychleji. Pokud bych ho viděl a snažil se ho zavřít, tak by to byla moje chyba, ale já ho neviděl a nedalo se s tím nic dělat. Poté jsem se snažil v závodě pokračovat, ale nefungovala mi zadní brzda, takže jsem musel odstoupit. V těchto rychlostech se nedá jet jen s přední brzdou. Moc mě to mrzí, protože jsem chtěl před domácím publikem a fanoušky zajet dobře. Doufám, že to bude v Rakousku lepší. Po tak dobrém víkendu musím na tento závod zapomenout a už myslet na ten příští. Děkuji fanouškům, sponzorům, rodině a všem, co mě podporují a fandili mi. Opravdu moc děkuji!"

Příští Grand Prix se jede hned příští víkend od 9. do 11. srpna 2019 na okruhu Red Bull Ring v Rakousku.

Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

11.12.2019Pražské loučení Mareše s úspěšnou sezónou

Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

11.12.2019Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc

 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

11.12.2019 Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

10.12.2019Miss Princess 2019: Malé finalistky si užily parádní večer!

Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

5.12.2019Hokejisté Znojma se v EBEL vezou na vítězné vlně. Potvrdí formu doma s Villachem?

České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

5.12.2019České lakrosové reprezentantky se představí na Světových hrách

Další olympijská kvalifikace nevyšla

5.12.2019Další olympijská kvalifikace nevyšla

Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

3.12.2019Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant spuštěno. Za dva dny hlasovalo více než 10 000 fanoušků

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace