Filip Salač: "Rána zprava a bylo po závodě"

Publikováno: 7.8.2019

Dobře rozjetý víkend pro Filipa Salače v závodě skončil velice brzy, když ho v první zatáčce srazil jeden ze soupeřů. Tím pro něj zhasly všechny naděje na dobrý výsledek.

Filip Salač: "Rána zprava a bylo po závodě"

Vrcholem Velké ceny České republiky mistrovství světa silničních motocyklů byl nedělní program, kdy se jely všechny závody. Od rána bylo na Masarykově okruhu v Brně dobré slunečné počasí. Jezdci si ještě před závody vyzkoušeli trať při ranním Warm Upu, který byl pro Filipa Salače pozitivní. Na motorce se cítil dobře i přes to, že jel se starými pneumatikami. 

Úderem jedenácté hodiny se rozjel závod třídy Moto3, do kterého si Filip Salač vyjel start z páté řady, což byl nejlepší kvalifikační výsledek mezi českými jezdci pro letošní domácí Grand Prix. Bohužel hned po startu měl problém se svým strojem John McPhee, kterému se musel jezdec týmu Redox Prüstel GP rychle vyhnout. O dalším průběhu závodu se rozhodlo jen o chvíli později, když do českého závodníka narazil jiný jezdec a Filip šel k zemi. Po kolizi se snažil do závodu vrátit, ale kvůli nefunkční zadní brzdě musel velice zklamaný ze závodu odstoupit. 

Filip Salač

"Ráno ve Warm Upu jsme měli perfektně nastavenou motorku. Na starých pneumatikách jsem jel rychleji, než Kuba na nových. Tempo bylo dobré, motorka sice klouzala, ale dalo se s tím jet. Do závodu jsem dobře odstartoval, ale poté Johnovi McPhee zhasla motorka a já do něj málem narazil. V první zatáčce jsem jel vnějškem a na výjezdu jsem při přidávání plynu dostal ránu zprava od Darryna Bindera. Vůbec jsem ho neviděl, jen jsem dostal ránu, protože jel o hodně rychleji. Pokud bych ho viděl a snažil se ho zavřít, tak by to byla moje chyba, ale já ho neviděl a nedalo se s tím nic dělat. Poté jsem se snažil v závodě pokračovat, ale nefungovala mi zadní brzda, takže jsem musel odstoupit. V těchto rychlostech se nedá jet jen s přední brzdou. Moc mě to mrzí, protože jsem chtěl před domácím publikem a fanoušky zajet dobře. Doufám, že to bude v Rakousku lepší. Po tak dobrém víkendu musím na tento závod zapomenout a už myslet na ten příští. Děkuji fanouškům, sponzorům, rodině a všem, co mě podporují a fandili mi. Opravdu moc děkuji!"

Příští Grand Prix se jede hned příští víkend od 9. do 11. srpna 2019 na okruhu Red Bull Ring v Rakousku.

'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

14.8.2019'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

27. ročník české Tourist Trophy a závody IRRC v Hořicích

23.8.201927. ročník české Tourist Trophy a závody IRRC v Hořicích

MMČR - Miniracing pokračuje závody ve Vysokém Mýtě

23.8.2019MMČR - Miniracing pokračuje závody ve Vysokém Mýtě

Vodácký maratón Water Tour 2019 z Prahy do Drážďan vyhrál Karel Martínek

23.8.2019Vodácký maratón Water Tour 2019 z Prahy do Drážďan vyhrál Karel Martínek

PEUGEOT RALLY CUP vyhrál Dohnal se Švecem

23.8.2019PEUGEOT RALLY CUP vyhrál Dohnal se Švecem

 Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

20.8.2019 Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

16.8.2019Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

16.8.2019MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace