Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Publikováno: 16.9.2019

Po sobotním nejlepším kvalifikačním výsledku letošní sezóny si Filip Salač připsal na své konto nejpovedenější závodní výsledek kariéry, když při Grand Prix San Marina a riviéry Rimini získal deváté místo.

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Třináctá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů se ukázala jako nejlepší dosavadní víkend roku pro Filipa Salače. Český nováček v kategorii Moto3 měl od začátku víkendu na okruhu Marca Simoncelliho Misano dobré tempo. Počáteční problémy s motorkou dokázali s týmem Redox Prüstel GP vyřešit a už v sobotu si v kvalifikaci vyjel nejlepší umístění na startu této sezóny. Na to výborně navázal už v ranním Warm Upu, ve kterém se cítil dobře a skončil dvanáctý. 

Závod byl vypsán na 23 kol a Filip Salač se od začátku držel na hranici Top10. Ke konci závodu měl problém s přední pneumatikou. I přes to, že spousta jeho soupeřů v horkých podmínkách spadla, dokázal zůstat v sedle a co víc, získal pozici v desítce nejlepších. V cíli z toho bylo 9. místo a nejlepší dosavadní výsledek sezóny, navíc se ztrátou jen čtyř vteřin na stupně vítězů. Díky tomu si na své konto připsal 7 mistrovských bodů do celkového hodnocení, ve kterém se posunul na 24. místo. Mezi letošními nováčky třídy Moto3 byl v Misanu nejlepší a celkově je mezi nimi na 4. místě. 

Filip Salač

"Ve Warm Upu jsem se na motorce cítil dobře. I se starými pneumatikami jsem měl docela dobré tempo a rytmus. Pocit byl dobrý a nastavení fungovalo. Do závodu jsem dobře odstartoval a udržel se na stejném místě. Byl jsem rád, že mě v prvních dvou kolech nikdo neshodil. Viděl jsem, že jsem rychlý, ale poté se před námi udály dva velké pády, kvůli kterým jsem musel dost zpomalit. Díky tomu nám vedoucí trojice ujela. Stalo se to za nimi a my tam něco ztratili. Celý závod jsem se držel na 11. místě a osm kol před koncem mi začala odcházet přední pneumatika. Hodně se mi to zavíralo, proto jsem si řekl, že to prostě dojedu a uvidí se, jak na tom budou ostatní. Zajížděl jsem stejné časy jako první jezdci, protože jsem na konci závodu po 23 kolech ztratil jen čtyři vteřiny. To je skvělé a je to nejlepší výsledek mé kariéry. Doufám, že takto budeme pokračovat i v Aragónu. Děkuji všem fanouškům, rodině, Autoklubu České republiky a všem sponzorů, kteří mě podporují."

Výsledky závodu:

https://resources.motogp.com/files/results/2019/RSM/Moto3/RAC/Classification.pdf?v1_296e9df3

Čtrnáctá Velká cena mistrovství světa silničních motocyklů se jede již příští víkend od 20. do 22. září 2019 na okruhu MotorLand Aragón ve Španělsku.

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Těžký pátek v Japonsku pro Filipa Salače

18.10.2019Těžký pátek v Japonsku pro Filipa Salače

Vydařené závody na Slovakiaringu ukončily letošní sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

18.10.2019Vydařené závody na Slovakiaringu ukončily letošní sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Fotbalový turnaj O pohár středoevropských měst 2019 ovládl tým z Moskvy

18.10.2019Fotbalový turnaj O pohár středoevropských měst 2019 ovládl tým z Moskvy

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

17.10.2019Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

Autoklub vyzkoušel pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5

17.10.2019Autoklub vyzkoušel pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace