FREC: Ferati nakonec pojede i v Belgii, nastoupí za KIC Motorsport
Jasin Ferati i navzdory odchodu ze stáje Monolite Racing nastoupí v šestém podniku letošní sezony Formula Regional European Championship by Alpine na okruhu Spa-Francorchamps. U stáje KIC Motorsport zaujme místo, které bylo uvolněno díky odchodu Patrika Pasmy.

Jasina Feratiho jsme mohli při úvodních pěti podnicích letošní sezony Formula Regional European Championship by Alpine vidět v barvách stáje Monolite Racing. Po závodním víkendu v Zandvoortu, kde Feratiho účinkování skončilo kvůli potížím s přilbou již po volných trénincích, se ale švýcarský jezdec a italská stáj dohodli na ukončení spolupráce. Feratiho ale letos v šampionátu přeci jen ještě uvidíme.
Stáj KIC Motorsport totiž oznámila, že Ferati doplní v jejích barvách při víkendovém podniku na okruhu Spa-Francorchamps Eliase Seppänena s Nicem Göhlerem. Švýcar zaujme místo, které po svém odchodu do ART Grand Prix uvolnil Patrik Pasma.
„KIC Motorsport nastoupí do podniku se třemi vozy. Elias Seppänen a Nico Göhler dostanou nového týmového kolegu. Je jím sedmnáctiletý Švýcar Jasin Ferati, kterého čeká první start v barvách KIC Motorsportu,“ uvedl tým na sociálních sítích.
Ferati zatím letos ve Formula Regional European Championship by Alpine nebodoval. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem je 19. místo z prvního závodu ve španělské Barceloně.
Zdroj: KIC Motorsport, úvodní foto: Monolite Racing