Hokejový svaz začal piplat nejtalentovanější mladé hráče v krajích

V Karlových Varech odstartoval nový projekt Českého svazu ledního hokeje výchova talentované mládeže v krajích. V tamní KV aréně se sešlo na čtyři desítky nejtalentovanějších hokejistů ročníku 2004 a mladších z celého kraje, kteří se budou během sezony vždy jednou týdně připravovat společně.

Hokejový svaz začal piplat nejtalentovanější mladé hráče v krajích

Publikováno: 2.9.2015

Hráči budou mít fantastický servis prostřednictvím širokého realizačního týmu. Na ledě tak na hráče při první tréninkové jednotce dohlíželo osm koučů včetně hlavního trenéra výběru karlovarského kraje a mládeže HC Energie Karlovy Vary Jiřího Ryžuka. „Máme hodnocení jako ve škole a dnes bych hráče ohodnotil chvalitebně,“ smál se po tréninku hlavní trenér krajského výběru.

Nominovaní hráči byli z úvodního tréninku v rámci projektu výchova talentované mládeže v krajích nadšení a už se těší na další společnou přípravu. „Užil jsem si to, naučil jsem se nové kličky. Má dobrý pocit, že jsem se sem dostal a budu se snažit v týmu nadále udržet,“ měl jasno útočník Miroslav Czingel.

„Výchova talentované mládeže nám umožnuje na krajské úrovni pracovat s talentovanými kluky. Pravidelně se tak mohou konfrontovat ti nejlepší hráči v krajích,“ prozradil hlavní manažer VTM Bedřich Ščerban.

To ale není jediný cíl nového projektu. „Také sledujeme motivaci hráčů a snažíme se je motivovat k ještě většímu nasazení, abychom jim ukázali tu správnou cestu. A další důležitá věc je makat na sobě a mít motivaci dostat se do krajského výběru,“ dodal Ščerban.

Na další reportáže a zajímavosti z prvního tréninku karlovarského krajského výběru se můžete těšit v pravidelném magazínu Hokejová pětka, který na SPORT 5 startuje v pondělí 7. září.  

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace