Jean Alesi se připravuje na Indy 500: Téměř neopouští kokpit

Publikováno: 15.5.2012

Jean Alesi v podstatě neopustil kokpit svého monopostu IndyCar od 10. května, kdy do něj poprvé usedl v rámci nováčkovských testů před závodem Indianapolis 500.

Jean Alesi se připravuje na Indy 500: Téměř neopouští kokpit


Vůz se startovním číslem 64 připravuje tým Fan Force United ve spojení s Lotusem. Alesi jeho kokpit neopouští ani ve chvíli, kdy je odtahován do pit lane Indianapolis Motor Speedway.

Závod IndyCar - Indianapolis 500 sledujte v přímém přenosu na programu SPORT 5. Začínáme v neděli 27. května v 18:05 hodin našeho času.

"Na to, aby někdo řídil auto, když je odtahováno, samozřejmě musíme mít člověka. Jezdci to normálně nedělají a nechtějí to dělat. Ale bohužel nikdo z našeho týmu se nevejde do Jeanovy sedačky, takže je to prostě na něm. Navíc každý minuta v autě se počítá,"
směje se manažer Alesiho týmu Ted Bitting. "S Jeanem se skvěle spolupracuje, udělá vše, co po něm chceme, má úžasný přístup."

~

Včera Jean Alesi absolvoval třetí část programu nováčkovských testů. V rámci nich najezdil 45 kol - nejrychlejší kolo zajel v čase 42,5499 sekund (rychlost asi 340,4 km/h).

"Tým to tak chce, takže to dělám," konstatuje věcně Alesi.

Bývalý jezdec Formule 1 již v září oznámil svůj zájem absolvovat Indy 500. Po dlouhých jednáních do závodu odstartuje s podporou Lotusu a pod hlavičkou týmu Fan Force United. Alesi má na svém kontě 201 startů ve Formuli 1. 11. června mu bude 48 let, což jej činí nejstarším nováčkem závodu v celé jeho historii.

"Moc si to tu užívám," říká Alesi. "Baví mě mluvit s fanoušky i podepisovat karty, které jsou leckdy pěkných pár let staré. Atmosféra je tu úplně jiná ve srovnání se závody, které jsem zažil, a moc se mi líbí. O Indy 500 jsem slyšel od řady mých přátel, kteří tu startovali, takže z toho, že jsem teď tady, jsem opravdu nadšený. A už také chápu, z čeho byli nadšení oni."

"Rád bych fanouškům Indy předvedl dobrý výkon, takže se budu snažit zůstat stoprocentně soustředěný na svůj cíl. Tím je samozřejmě jet nejrychleji, jak to bude možné," uzavírá Alesi. Zdroj: IndyCar.com

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace