Jerez: Mercedes všem ujel, Renault v problémech

Úvodní testy formule 1 v Jerezu potvrdily, že během přípravy na letošní sezónu budou muset týmy vynaložit obrovský kus práce. Nejeden tým měl ve Španělsku potíže s adaptací na nová pravidla.

Jerez: Mercedes všem ujel, Renault v problémech

Spíše než hodnota nejrychlejšího času na jedno kolo bylo důležité měřené kolo vůbec dokončit. Ne všem se to podařilo. Zásadní rozdíl sledujeme u dodavatelů motorů, zde máme jasného vítěze i překvapivé poražené. Nejlépe vyšla premiéra s novým přeplňovaným šestiválcem Mercedesu. Týmy, které využívají jeho agregát, si zatím mnou ruce. Tyto stáje dohromady urazily největší počet kilometrů, téměř dvojnásobek než ty s motory Ferrari: Mercedes 3874 km, Ferrari 1966 km, Renault 668 km.

Ve všech čtyřech dnech navíc zvítězili jezdci s Mercedesem za svými zády. Lewis Hamilton (Mercedes), Jenson Button (McLaren), Kevin Magnussen (McLaren) a Felipe Massa (Williams). A právě tovární tým Mercedesu může být s výkonem v testech spokojený nejvíce. Nico Rosberg urazil nejdelší vzdálenost ze všech pilotů, 188 kol a 832 kilometrů.

„Pro nás to byl velice úspěšný test. Naším cílem bylo ujet co největší vzdálenost a to se nám rozhodně podařilo. Musím ale říct, že mě docela překvapilo, kolik jsme toho dokázali odjet, protože letos je to s novými pravidly a všemi technickými změnami opravdu velká výzva! Mít takto spolehlivé auto hned ze začátku je skutečně velmi pozitivní,“ tvrdil po skončení testů Rosberg.

Druhým nejpilnějším pilotem byl Fernando Alonso z Ferrari (766 km), třetí nejdelší vzdálenost urazil Kevin Magnussen s mclarenem (711 km).

Nedařilo se naopak Renaultu. Stáje s francouzskou pohonnou jednotkou, tedy Caterham, Toro Rosso a Red Bull, skončily u dna výsledkové tabulky. Poslední jmenovaný, čtyřnásobný vítěz poháru konstruktérů, dopadl zatím nejhůře. Kvůli opakovaným problémům zajel Red Bull pouhých 21 kol. Sebastian Vettel opustil Jerez předčasně, šéfkonstruktér Adrian Newey je zpátky za rýsovacím prknem a Renault má do dalších testů v Bahrajnu, které začínají 19. února, rozhodně nad čím přemýšlet.

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

18.3.2020Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace