Jerez: Mercedes všem ujel, Renault v problémech

Úvodní testy formule 1 v Jerezu potvrdily, že během přípravy na letošní sezónu budou muset týmy vynaložit obrovský kus práce. Nejeden tým měl ve Španělsku potíže s adaptací na nová pravidla.

Jerez: Mercedes všem ujel, Renault v problémech

Spíše než hodnota nejrychlejšího času na jedno kolo bylo důležité měřené kolo vůbec dokončit. Ne všem se to podařilo. Zásadní rozdíl sledujeme u dodavatelů motorů, zde máme jasného vítěze i překvapivé poražené. Nejlépe vyšla premiéra s novým přeplňovaným šestiválcem Mercedesu. Týmy, které využívají jeho agregát, si zatím mnou ruce. Tyto stáje dohromady urazily největší počet kilometrů, téměř dvojnásobek než ty s motory Ferrari: Mercedes 3874 km, Ferrari 1966 km, Renault 668 km.

Ve všech čtyřech dnech navíc zvítězili jezdci s Mercedesem za svými zády. Lewis Hamilton (Mercedes), Jenson Button (McLaren), Kevin Magnussen (McLaren) a Felipe Massa (Williams). A právě tovární tým Mercedesu může být s výkonem v testech spokojený nejvíce. Nico Rosberg urazil nejdelší vzdálenost ze všech pilotů, 188 kol a 832 kilometrů.

„Pro nás to byl velice úspěšný test. Naším cílem bylo ujet co největší vzdálenost a to se nám rozhodně podařilo. Musím ale říct, že mě docela překvapilo, kolik jsme toho dokázali odjet, protože letos je to s novými pravidly a všemi technickými změnami opravdu velká výzva! Mít takto spolehlivé auto hned ze začátku je skutečně velmi pozitivní,“ tvrdil po skončení testů Rosberg.

Druhým nejpilnějším pilotem byl Fernando Alonso z Ferrari (766 km), třetí nejdelší vzdálenost urazil Kevin Magnussen s mclarenem (711 km).

Nedařilo se naopak Renaultu. Stáje s francouzskou pohonnou jednotkou, tedy Caterham, Toro Rosso a Red Bull, skončily u dna výsledkové tabulky. Poslední jmenovaný, čtyřnásobný vítěz poháru konstruktérů, dopadl zatím nejhůře. Kvůli opakovaným problémům zajel Red Bull pouhých 21 kol. Sebastian Vettel opustil Jerez předčasně, šéfkonstruktér Adrian Newey je zpátky za rýsovacím prknem a Renault má do dalších testů v Bahrajnu, které začínají 19. února, rozhodně nad čím přemýšlet.

Piquet toho v Praze stihl hodně: České holky, práci i setkání se sponzory

17.2.2020Piquet toho v Praze stihl hodně: České holky, práci i setkání se sponzory

FILIP MAREŠ PŘI PREMIÉŘE V MISTROVSTVÍ SVĚTA OBSTÁL

17.2.2020FILIP MAREŠ PŘI PREMIÉŘE V MISTROVSTVÍ SVĚTA OBSTÁL

Petr Ptáček junior bral další pódium:  Celkově na Novém Zélandu skončil na senzačním pátém místě

17.2.2020Petr Ptáček junior bral další pódium: Celkově na Novém Zélandu skončil na senzačním pátém místě

Xiaomi jede jako Fittipaldi: Značka získala další slavné jméno!

17.2.2020Xiaomi jede jako Fittipaldi: Značka získala další slavné jméno!

Mr. Playstation vyhrál: Už ho přirovnávají k Sennovi a dalším

17.2.2020Mr. Playstation vyhrál: Už ho přirovnávají k Sennovi a dalším

Myslivcová královnou plesu: Vida, jak to jde, když se změní stylista!

11.2.2020Myslivcová královnou plesu: Vida, jak to jde, když se změní stylista!

Chystá se již 5. ročník Yellow Ribbon Run. Jubilejní ročník přinese novinky

10.2.2020Chystá se již 5. ročník Yellow Ribbon Run. Jubilejní ročník přinese novinky

Řezáč 33. v cíli letošní Jizerské padesátky

10.2.2020Řezáč 33. v cíli letošní Jizerské padesátky

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace