Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

Publikováno: 17.10.2019

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra si z posledního podniku ESET Cupu odvážejí všechny tři cenné kovy. Na ten nejcennější dosáhl v posledním závodě Libor Dvořáček. Pořadatelé ESET Cupu připravili pro jezdce při posledním podniku výzvu v podobě tří závodů ve sprintu. A protože nechyběla ani oblíbená vytrvalost, rozhodl se manažer týmu Jiří Mičánek jr. k nasazení pětice jezdců. Tím se tým s červenobílými Lamborghini Huracane SuperTrofeo stal nejpočetnějším týmem celého víkendu.

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

„Maďarsko představovalo tečku za naší středoevropskou sezónou, a tak jsme chtěli nejen potvrdit vybojované pozice z předcházejících podniků, ale především si to pořádně užít a naladit se na závěrečný podnik Lamborghini SuperTrofeo Europe. Ten se pojede již příštím týdnu ve španělském Jerezu,“ těmito slovy začíná Jiří Mičánek jr. hodnotit právě skončený víkend na Hungaroringu, a dále pokračuje: 

„V průběhu sezóny jsme kvůli startům v SuperTrofeu vynechali závody na Grobniku, což byly body, o kterých jsme věděli, že budou v konečném účtování scházet. Ve hře však zůstával zisk druhého a třetího místa, a to jsme si už nemohli nechat ujít. Broněk Formánek s Liborem Dvořáčkem hned v prvním závodě potvrdili, že patří na bednu, a ziskem druhého a třetího místa stvrdili, že nám neujde ani celkové pódium. Libor pak v posledním závodě dokázal dojet na prvním místě, což byla nejen pro něj ta nejlepší tečka za sezónou. Pochválit však musím i našeho třetího jezdce Kurta Wagnera, který nám ve druhém závodě přidal do sbírky další stříbrný pohár.“ 

Sám Jiří Mičánek jr. pak sbírku úspěchů rozšířil společně s Bronislavem Formánkem v závěrečném vytrvalostním podniku. V tom společně vybojovali další druhé místo, které jim po skončení celého víkendu patřilo také v konečné tabulce třídy GTC. 

„Jedinou kaňkou na tomto víkendu tak je odstoupení Libora Dvořáčka s Kurtem Wagnerem ve vytrvalosti. Šlo o drobnou závodu v elektronice, čemuž nezabrání ani sebelepší příprava. Mám-li to shrnout nějak celkově, tak si myslím, že za sebou máme další úspěšný rok. Věřím, že je v našich možnostech pokračovat v nastoleném trendu i v příští sezóně. Ta je však prozatím daleko, a tak se teď již všichni soustředíme na závěrečný podnik SuperTrofea a na Světové finále, ve kterém se očekává téměř sedmdesát posádek z celého světa,“ dodává Jiří Mičánek jr.

Mareš v Maďarsku nedojel, ale v ERC skončil čtvrtý

14.11.2019Mareš v Maďarsku nedojel, ale v ERC skončil čtvrtý

Svátek motoristických fanoušků: SPORT 5 vysílá živě vrchol sezóny, Velkou cenu Macaa!

13.11.2019Svátek motoristických fanoušků: SPORT 5 vysílá živě vrchol sezóny, Velkou cenu Macaa!

Smrtelné dopravní nehody – moderní celosvětová epidemie

12.11.2019Smrtelné dopravní nehody – moderní celosvětová epidemie

"Lavi" vyměnil fotbal za MMA a vyhrál na K.O.

11.11.2019"Lavi" vyměnil fotbal za MMA a vyhrál na K.O.

Karlos Vémola: Sen o UFC se mi rozplynul

11.11.2019Karlos Vémola: Sen o UFC se mi rozplynul

2019 Macau Grand Prix Formule 3 již tento víkend

11.11.20192019 Macau Grand Prix Formule 3 již tento víkend

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

11.11.2019Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Slavnostní vyhlášení sezóny 2019 silničních závodů motocyklů

9.11.2019Slavnostní vyhlášení sezóny 2019 silničních závodů motocyklů

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace