Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

Publikováno: 17.10.2019

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra si z posledního podniku ESET Cupu odvážejí všechny tři cenné kovy. Na ten nejcennější dosáhl v posledním závodě Libor Dvořáček. Pořadatelé ESET Cupu připravili pro jezdce při posledním podniku výzvu v podobě tří závodů ve sprintu. A protože nechyběla ani oblíbená vytrvalost, rozhodl se manažer týmu Jiří Mičánek jr. k nasazení pětice jezdců. Tím se tým s červenobílými Lamborghini Huracane SuperTrofeo stal nejpočetnějším týmem celého víkendu.

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra uzavřeli další úspěšnou sezónu v ESET Cupu

„Maďarsko představovalo tečku za naší středoevropskou sezónou, a tak jsme chtěli nejen potvrdit vybojované pozice z předcházejících podniků, ale především si to pořádně užít a naladit se na závěrečný podnik Lamborghini SuperTrofeo Europe. Ten se pojede již příštím týdnu ve španělském Jerezu,“ těmito slovy začíná Jiří Mičánek jr. hodnotit právě skončený víkend na Hungaroringu, a dále pokračuje: 

„V průběhu sezóny jsme kvůli startům v SuperTrofeu vynechali závody na Grobniku, což byly body, o kterých jsme věděli, že budou v konečném účtování scházet. Ve hře však zůstával zisk druhého a třetího místa, a to jsme si už nemohli nechat ujít. Broněk Formánek s Liborem Dvořáčkem hned v prvním závodě potvrdili, že patří na bednu, a ziskem druhého a třetího místa stvrdili, že nám neujde ani celkové pódium. Libor pak v posledním závodě dokázal dojet na prvním místě, což byla nejen pro něj ta nejlepší tečka za sezónou. Pochválit však musím i našeho třetího jezdce Kurta Wagnera, který nám ve druhém závodě přidal do sbírky další stříbrný pohár.“ 

Sám Jiří Mičánek jr. pak sbírku úspěchů rozšířil společně s Bronislavem Formánkem v závěrečném vytrvalostním podniku. V tom společně vybojovali další druhé místo, které jim po skončení celého víkendu patřilo také v konečné tabulce třídy GTC. 

„Jedinou kaňkou na tomto víkendu tak je odstoupení Libora Dvořáčka s Kurtem Wagnerem ve vytrvalosti. Šlo o drobnou závodu v elektronice, čemuž nezabrání ani sebelepší příprava. Mám-li to shrnout nějak celkově, tak si myslím, že za sebou máme další úspěšný rok. Věřím, že je v našich možnostech pokračovat v nastoleném trendu i v příští sezóně. Ta je však prozatím daleko, a tak se teď již všichni soustředíme na závěrečný podnik SuperTrofea a na Světové finále, ve kterém se očekává téměř sedmdesát posádek z celého světa,“ dodává Jiří Mičánek jr.

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Müller prodloužil smlouvu s Bayernem

8.4.2020Müller prodloužil smlouvu s Bayernem

DreamHack Masters se přesouvá do online prostředí, ESL upravuje formát světového šampionátu

6.4.2020DreamHack Masters se přesouvá do online prostředí, ESL upravuje formát světového šampionátu

Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

2.4.2020Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

2.4.2020Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

2.4.2020Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace