Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo, díky výkonům na hraně možností

Publikováno: 18.9.2018

Ondřej Ježek s Karlem Hanikou dojeli do cíle legendární 24hodinovky Bol d´Or na výborném 10. místě. Český tým Mercury Racing tak v silné konkurenci továrních jezdců zdárně odstartoval do nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Na francouzském okruhu Paula Ricarda však naši závodníci zažili několik nečekaných okamžiků, které zkomplikovaly původní plány. Přesto se podařilo podat úctyhodné výkony a potvrdit si tak, že příště může být výsledek ještě lepší.

Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo, díky výkonům na hraně možností

O tom, že je 24hodinovka náročný závod, do kterého může zasáhnout mnoho neočekávaných okolností se přesvědčili i Ondřej Ježek, Karel Hanika a David Perret, motocykloví jezdci závodící pod vlajkou českého týmu Mercury Racing na stroji BMW. „Byl to hodně těžký závod, ve kterém se projevily technické problémy i zranění a nemoci jezdců. Ale celý tým udělal maximum a naši motorku se podařilo úspěšně dovézt do cíle. Z výsledného umístění v top ten máme velkou radost. A samozřejmě už se těšíme a připravujeme na závod v Le Mans, který přijde po zimní přestávce,“ říká Amir Ghanem, manažer týmu Mercury Racing.

Co vše se v Bol d´Or odehrálo? „Do závodního týdne kvůli zranění nenastoupil 4. jezdec Angel Rodriguez. Neměli jsme tak náhradníka. Mezitím mě během kvalifikací skolila viróza a jezdil jsem ve vysokých horečkách. Před závodem se mi mírně ulevilo, ale pískat jsem si během něj rozhodně nemohl,“ popisuje Ondra Ježek své víkendové zdravotní trable.

82. ročník legendárního závodu Bol d'Or odstartoval tradičně v sobotu v 15 hodin. Výborně jej rozjel Karel Hanika a Mercury Racing se brzy posunul do první desítky. Postupně se našim závodníkům podařilo propracovat až na sedmé místo. Po šesti a půl hodinách však přišla chvíle pro týmové mechaniky, kteří museli řešit první technické potíže na motorce. A jejich rychlý zásah byl znovu potřeba ještě v druhé polovině závodu. Tým tak ztratil přibližně 10 kol a jezdcům Mercury Racing se umístění v první desítce začalo vzdalovat. Nezbývalo než se pustit do noční stíhací jízdy.

Nad ránem přišel další zádrhel. Francouzský týmový kolega Perret začal prudce zpomalovat vinou bolesti ramene. Byl ze závodu stažen a posledních šest hodin tak bylo pouze na dvou již vyčerpaných českých jezdcích Hanikovi a Ježkovi. „Když mi ráno, polomrtvému, Amir řekl, že ještě pojedu třikrát, tak jsem nechtěl žít (smích). Bylo to pro mě fyzické trápení až do konce, určitě nejdrsnější sportovní zážitek kariéry. Když jsem konečně projel cílem, dostavil se pocit neskutečné úlevy. Dokázali jsme vše zvládnout, všichni členové týmu se zapojili s obrovským nasazením a povedlo se nám dostat do cíle na perfektním desátém místě, což je vzhledem k okolnostem super výsledek,“ popisuje Ondřej Ježek.

„Děkuji Kájovi Hanikovi za skvělý výkon a spolupráci, všem mechanikům, asistentkám Marcele a Nicol, masérovi Čibikovi, majiteli týmu Viktoru Nossovi i manažerovi Amiru Ghanemovi. Pro všechny to byla neskutečná šichta. Díky nim budu mít na svou první 24hodinovku parádní vzpomínky. I když přiznávám, že teď budu asi týden ležet v posteli,“ dodává Ondřej Ježek. 

V celkové klasifikaci šampionátu patři týmu Mercury Racing rovněž 10. místo. V rámci sezóny vytrvalostního MS mají závodníci před sebou ještě 24hodinovku v Le Mans a také tři 8hodinové závody na Slovakiaringu, Oscherslebenu a v Suzuce. 

 

'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

14.8.2019'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

 Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

20.8.2019 Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

16.8.2019Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

16.8.2019MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

Promočené závody MMČR Miniracing v Mostě

16.8.2019Promočené závody MMČR Miniracing v Mostě

Hřava se s ACCR Czech Talent Teamem - Willi Race představí v závěru sezóny ve WorldSSP 300

16.8.2019Hřava se s ACCR Czech Talent Teamem - Willi Race představí v závěru sezóny ve WorldSSP 300

PEUGEOT RALLY CUP míří k velkému finále

16.8.2019PEUGEOT RALLY CUP míří k velkému finále

Filip Salač po GP Rakouska

14.8.2019Filip Salač po GP Rakouska

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace