Knopp nebyl v Dubaji daleko od pódia

Josefu Knoppovi během závěrečného podniku letošní sezony arabskoemirátské F4 nechybělo k zisku premiérového umístění na stupních vítězů mnoho. Nejblíže byl ve druhé jízdě víkendu, kde skončil čtvrtý.

Knopp nebyl v Dubaji daleko od pódia

Během uplynulého víkendu se uskutečnil závěrečný podnik letošní sezony zimního šampionátu F4 Spojené arabské emiráty. Jeho dějištěm byl stejně jako v případě předposledního klání před dvěma týdny okruh v Dubaji. Zastoupení měla ve startovní listině opět i Česká republika. Naši zemi opět reprezentoval Josef Knopp, pro kterého se jednalo o třetí start ve formulovém podniku.

Při svých předchozích vystoupeních zazářil pilot stáje BWT Mücke Motorsport nejvíce ve třetím závodě předposledního podniku, kde dojel do cíle jako pátý. A do úvodní jízdy finálového klání mohl vstupovat s vyhlídkami minimálně na vyrovnání tohoto výsledku. Páté místo si totiž vyjel i pro start prvního závodu.

Jeho začátek mu ale nevyšel a postupně se propadl až na osmou příčku. Poté se navíc musel vypořádat i s opotřebením pneumatik. V závěru ale nakonec získal zpět alespoň dvě pozice a cílem projel jako šestý, z čehož rozhodně nemusel být smutný. Tímto výsledkem si totiž pro druhý závod víkendu zajistil start z pole position.

Ani v úvodní sobotní jízdě ale český jezdec nezažil dobrý začátek a po třech kolech již opět figuroval na šesté pozici. Později se posunul alespoň na páté místo, které mu patřilo i po projetí cílem. Ve výsledkové listině závodu ale jeho jméno nakonec figurovalo na čtvrté pozici, neboť jeden z jeho soupeřů byl penalizován pěti sekundami za ulitý start. Ve vítězství tak start z čela sice proměnit nedokázal, alespoň se ale mohl radovat z vylepšení svého maxima na scéně formulových závodů.

„Druhý závod byl dost šílený. Každý totiž při bránění pozice blokoval a poté, co jsem v prvním kole vycestoval mimo trať, pro mě bylo předjíždění opravdu těžké. Nakonec jsem skončil čtvrtý,“ uvedl Knopp.

Na startovním roštu třetího závodu se jezdci seřadili podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace a na bývalému motokáristovi připadlo sedmé místo. I v tomto případě si ale během závodu oproti své startovní pozici pohoršil a dojel devátý.

„Třetí jízda byla naprosto katastrofální. Vůbec se nám nepodařilo nastavit vůz a nakonec jsme se umístili až na deváté pozici.“

Poslední závod víkendu a zároveň i sezony tedy zahajoval na základě výsledků třetí jízdy z páté řady. Zde se mu ale podařilo v konečných výsledcích dosáhnout posunu a cílem projel jako pátý.

„Po startu se mi podařilo předjet tři závodníky. Byli jsme ale v emirátech a jak říká můj inženýr, jezdí se zde takovým stylem, za který by jezdci dostali v šampionátu ADAC F4 snad padesátisekundový trest. Jeden z protivníků do mě jednoduše najel a jen s obrovským štěstím zůstalo mé přední křídlo celé. Propadl jsem se ale na poslední místo. Poté jsem se však dal do stíhací jízdy a dojel pátý,“ řekl k závěrečné jízdě devátý muž konečného pořadí.

Zajímavou postavu ale představoval pro české příznivce také Portugalec s tuzemskými kořeny Zdeněk Chovanec. Jemu sice úvodní tři závody zrovna dvakrát nevyšly, když nejprve skončil na posledním 11. místě a poté obsadil dvě desáté pozice, tečka za ročníkem 2020 se mu ale ve čtvrté jízdě vydařila. Po startu z desáté příčky se totiž propracoval až na třetí a mohl se tak radovat ze druhého pódiového umístění v sezoně. Celkově skončil sedmý.

Jak s Knoppem, tak s Chovancem bychom se v průběhu roku měli setkat na obrazovkách Sport 5. První jmenovaný bude s největší pravděpodobností hájit růžové barvy stáje BWT Mücke Motorsport také v ADAC F4 a možná by se mohl příležitostně objevit i v italském šampionátu této kategorie. U Chovance je již účast na Apeninském poloostrově dokonce potvrzena. Závodit bude pro tým Bhaitech, s nímž absolvuje kompletní sezonu.

FOTO: Facebook

Další články

Pelikánová si odvezla z Mugella třetí příčku

Pelikánová si odvezla z Mugella třetí příčku

Pekař odstartoval sezonu nejlepším možným způsobem

Pekař odstartoval sezonu nejlepším možným způsobem

Buggyra míří do oblak!

Buggyra míří do oblak!

Dva závodní víkendy za sebou pro jezdce MMČR - Miniracing

Dva závodní víkendy za sebou pro jezdce MMČR - Miniracing

Delétraz bral hned na úvod sezony stříbro

Delétraz bral hned na úvod sezony stříbro

Nové číslo časopisu MotorBike!

Nové číslo časopisu MotorBike!

MMČR SZM na závodních okruzích začne na Pannoniaringu

MMČR SZM na závodních okruzích začne na Pannoniaringu

Český supertalent Staněk pojede F3 za český tým

Český supertalent Staněk pojede F3 za český tým

Windypoint Regata a pozvánka na tradiční Lipenský týden

Windypoint Regata a pozvánka na tradiční Lipenský týden

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace