Knoppa čeká druhý formulový podnik

Publikováno: 21.2.2020

Josef Knopp se o víkendu zúčastní svého druhého podniku na scéně formulových závodů. Stane se tak v Dubaji, kde se uskuteční předposlední klání letošního ročníku arabskoemirátské F4.

Knoppa čeká druhý formulový podnik

Úspěšné účinkování Petra Ptáčka v novozélandském zimním šampionátu Toyota Racing Series (na sestřihy se můžete podívat zde) se sice nachýlilo do konce minulý týden, nuda ale českému fanouškovi formulového závodění nehrozí ani během nadcházejícího víkendu. Palce tentokrát bude moci držet Josefu Knoppovi, který v Dubaji absolvuje předposlední podnik letošní sezony šampionátu F4 Spojené arabské emiráty.

Pro pilota hájícího barvy týmu BWT Mücke Motorsport půjde teprve o druhý start ve formulovém kokpitu. Premiéru si odbyl minulý týden v Abú Zabí. Zde ve čtveřici víkendových jízd zaznamenal desáté místo, odstoupení, devátou příčku a šestou pozici. Díky těmto výsledkům si na své konto připsal celkem 11 bodů, se kterými se nyní v průběžné klasifikaci nachází na 13. příčce.

Česká republika ale bude mít v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů hned dvě želízka v ohni, byť ve druhém případě půjde o nepřímého reprezentanta. Bude jím Zdeněk Chovanec. Toho sice pojí s naší zemí kořeny, ve skutečnosti se ale jedná o Venezuelana, který navíc reprezentuje Portugalsko. Celkově patří závodníkovi Xcel Motorsportu s 83 body sedmá příčka a během sezony o sobě dal nejvíce vědět ve druhém závodě lednového podniku v Abú Zabí, kde skončil na třetí pozici.

Předposlední závodní víkend sezony odstartoval ve čtvrtek dvojicí testovacích jízd (9:30 a 12:10 SEČ). V pátek na jezdce čeká volný trénink (6:00), kvalifikace (7:50) a úvodní závody víkendu (10:00 a 13:15). Závěrečná dvojice jízd pak přijde na řadu v sobotu (7:05, resp. 11:00).

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

31.3.2020Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace