Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

Publikováno: 24.2.2020

Předposlední podnik letošní sezony F4 Spojené arabské emiráty přinesl Josefu Knoppovi světlé i stinné okamžiky. Nejvíce se českému závodníkovi podařilo zazářit pátým místem ve třetí jízdě.

Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

Na okruhu v Dubaji pokračovala během tohoto víkendu letošní sezona arabskoemirátského šampionátu F4. Ve startovní listině předposledního klání ročníku byla zastoupena mimo jiné i česká vlajka. Stalo se tak zásluhou Josefa Knoppa.

Pro pilota stáje BWT Mücke Motorsport se jednalo o teprve druhé vystoupení na scéně formulových závodů, přičemž následovalo jenom týden po jeho premiéře v Abú Zabí. Na okruhu Yas Marina o sobě dal Josef vědět nejvíce v poslední jízdě, kterou dokončil jako šestý. Na stejné pozici skončil také v dubajské kvalifikaci. Vytěžil ale z penalizací pro soupeře a na startovním roštu prvního závodu nakonec stál ještě o jedno místo výše.

Vstup do úvodní jízdy se mu ovšem příliš nevydařil a po prvním kole se propadl až na 10. místo. Ve zbývajícím průběhu závodu však dokázal několik soupeřů předjet a poté, co do konečných výsledků opět promluvily tresty, byl Josef klasifikován jako šestý, čímž vyrovnal své dosavadní maximum.

Před druhým závodem víkendu ale mohl mít mnohem vyšší ambice. Na jeho startovním roštu totiž došlo k inverzi nejlepší šestice z úvodního klání a český závodník tak vyrážel z pole position. Slibné umístění ale bohužel proměnit nedokázal. Na startu totiž zaváhal a jeho vozu se již nestačil vyhnout další pilot BWT Mücke Motorsportu Nico Göhler. Incident znamenal pro českého závodníka i jeho týmového kolegu konec.

Páteční program tedy Knopp nezakončil zrovna tím nejlepším způsobem. V sobotní třetí jízdě víkendu, do které vyrážel na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace jako šestý, si ale spravil chuť. Cílem totiž projel jako pátý a mohl se tak radovat nejen z nejlepšího výsledku jeho zatím velmi krátké formulové kariéry, ale také z další příležitosti na pódiový výsledek. Pro start závěrečného klání víkendu si totiž tímto výsledkem zajistil druhou příčku.

I tato šance ale zůstala nevyužita. Knopp se totiž již během úvodního okruhu propadl na sedmou příčku a brzy jeho naděje utržily další ránu při výjezdu zpomalovacího vozu na trať, když nestačil včas zareagovat na změnu tempa před ním jedoucích soupeřů a po nárazu přišel o přední přítlačné křídlo. Musel tedy zajet ke svým mechanikům a za tuto návštěvu platil pádem na chvost s velkou ztrátou.

Po restartu ale dokázal zajíždět jedno rychlé kolo za druhým (jeho počin z 10. okruhu v hodnotě 1:39,811 se dokonce stal nejrychlejším kolem závodu) a pod šachovnicovou vlajkou nakonec projel jako sedmý. Bohužel ale ještě jednou platil za svou chybu při jízdě za safety carem a za porušení procedury jízdy v této fázi obdržel desetisekundovou penalizaci, která jej odsunula na osmou příčku.

Z pohledu průběžného pořadí ale mohl být s víkendem spokojen. Své konto totiž rozšířil celkem o 22 bodů a ze 13. místa se před posledním podnikem sezony, který bude za dva týdny opět hostit Dubaj, posunul na 10. pozici. Zde figuruje se 33 body.

Venezuelan s českými kořeny závodící pod portugalskou vlajkou Zdeněk Chovanec byl o něco méně úspěšnější než Knopp. Zatímco v první jízdě skončil desátý, ve druhém závodě obsadil osmé místo,  do cíle třetího klání dojel na šesté pozici a v závěrečné víkendové bitvě pak nevyužil start z pole position a odstoupil. Celkově ale zůstává s 96 body na sedmé příčce.

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

31.3.2020Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace