Medaile z mistrovství světa v Dubaji

BowlingDubaj

Na Mistrovství světa v bowlingu (IBF Super World Championships Dubai 2021), které se konalo současně s odloženou světovou výstavou EXPO 2020 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech se přepisovala historie českého sportovního bowlingu.

Medaile z mistrovství světa v Dubaji

Česká republika získala historicky první medaili na Mistrovství světa v tomto sportovním odvětví. Po několik cenných kovech z evropských šampionátů se naši nadějní hráči dokázali prosadit i mezi kompletní světovou špičkou. Stalo se tak v soutěži trojic mužů, kde bylo díky novému formátu možno hráče prostřídávat, a tak se do bojů o medaile zapojili všichni naši hráči, tedy Jan Macek, Ondřej Mlynář, Jaroslav Lorenc i junior Lukáš Jelínek. Hned od úvodních her v kvalifikaci naši reprezentanti nastavili laťku hodně vysoko, když ještě do sedmé hry (z celkových deseti) drželi průběžnou první příčku. Nakonec z toho bylo i tak senzační druhé místo a dobré postavení pro další hry. V nastoleném tempu naši hráči pokračovali i nadále, když hladce prošli i z osmifinále a zanechali ve své skupině tak za sebou výběry Německa, Filipín i Kataru. Od medaile nás tak dělilo již jen čtvrtfinále, ve kterém nás čekala Kolumbie. V nervy drásajícím zápase, kdy šlo o každý dohoz a každou kuželku však naši hráči dokázali zvítězit, a tak si zajistili postup do semifinále a s tím spojenou medaili (o třetí místo se nehraje a získají je oba poražení semifinalisté. V semifinále narazíme na jedny z favoritů, švédské trio, ale favorité hrají i ve druhém semifinále, velesilný tým USA.  O tom, jakou medaile naši reprezentanti nakonec vybojují, se rozhodne v neděli, přímo na výstavišti Dubai Expo, kde organizátoři připravili bowlingové dráhy výhradně na medailové zápasy v hale s kapacitou 5 000 diváků.

Karel Vopička, prezident České bowlingové asociace, tento senzační úspěch glosoval: „Včera, po vynikajících výkonech našich v soutěži jednotlivců, tady zaznělo, že světová medaile je jen otázka času. Že to ale bude méně než 24 hodin, nečekal asi nikdo.Kluci hráli od začátku sebevědomě, věřili si na všechny soupeře a jasně ukázali, že s nimi musí počítat nejen evropská bowlingová scéna, ale už i ta světová. Navíc mládí všech našich reprezentantů dává velké naděje i do budoucna, kdy by se bowling měl stát i olympijským sportem (na OH v Los Angeles 2028). Držíme palce dál, naši ještě neřekli poslední slovo.“

Oficiální stránky pořadatele akce – Světové bowlingové federace (IBF) jsou zde: https://bowling.sport/

Další články

Buggyra vysílá na Dakar 2022 legendu, profíka a nováčka

Buggyra vysílá na Dakar 2022 legendu, profíka a nováčka

Izabela Ranecká a Adam Jochman vybojovali bronzové medaile na juniorském Mistrovství Evropy v taekwondo

Izabela Ranecká a Adam Jochman vybojovali bronzové medaile na juniorském Mistrovství Evropy v taekwondo

König z Indonésie: větší déšť jsem v životě neviděl!

König z Indonésie: větší déšť jsem v životě neviděl!

Druhé místo a boj o vítězství: Mičánek Motorsport powered by Buggyra veze celkové podium z Lamborghini Super Trofeo

Druhé místo a boj o vítězství: Mičánek Motorsport powered by Buggyra veze celkové podium z Lamborghini Super Trofeo

Zlato a stříbro z mistrovství světa ve windsurfingu

Zlato a stříbro z mistrovství světa ve windsurfingu

25. Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Design 2021 Ve znamení velmi silného větru

25. Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Design 2021 Ve znamení velmi silného větru

Skvělý debut Caise ve WRC: ve své kategorii vyhrál erzetu a skončil na třetím místě

Skvělý debut Caise ve WRC: ve své kategorii vyhrál erzetu a skončil na třetím místě

Motorbike 10/2021

Motorbike 10/2021

Sraz pěších turistů a cykloturistů na Prašivé

Sraz pěších turistů a cykloturistů na Prašivé

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace