Mikkelsen zažil v Monte Carlu absolutně fantastický víkend

V rámci hodnocení WRC 2 ovládl Rallye Monte Carlo Andreas Mikkelsen. V cíli označil Nor závodní víkend jako absolutně fantastický.

V klasifikaci WRC 2 zahájil letošní sezonu rallyeového mistrovství světa nejlépe Andreas Mikkelsen. Nor, který závodil s vozem Škoda Fabia Rally2 stáje Toksport WRT, zvítězil s náskokem necelých dvou minut na druhého Adriena Fourmauxe. Kromě 25 bodů za vítězství si navíc do hodnocení WRC 2 připsal také pět bonusových za nejrychlejší čas v závěrečné powerstage. Bodoval ale i do celkového pořadí WRC. Díky sedmé pozici si připsal šest bodů.

„Absolutně fantastický víkend. Už dlouho jsem si nějakou rallye neužíval tak jako tuto. Tým Toksport WRT odvedl skvělou práci, Škoda Fabia Rally2 Evo fungovala perfektně. Zvolili jsme ideální nastavení, takže vůz byl velmi stabilní i v těchto neustále se měnících podmínkách. Během celé soutěže jsme neměli žádnou krizovou situaci,“ uvedl Mikkelsen po skončení podniku.

Klíčem k úspěchu byl podle Mikkelsena soulad s tzv. špiony. Ti projíždějí trasy jednotlivých rychlostních zkoušek krátce před jejich začátkem a poskytuji jezdcům informace o stavu trati.

„Klíčem k úspěchu tady byl soulad s posádkou špionů. S těmi naštěstí spolupracuji vždy velmi úzce. Před průzkumnými jízdami jsme společně strávili nějaký čas, abychom se sladili. A vyplatilo se to,“ dodal.

Mikkelsen ovládl letos Rallye Monte Carlo v kategorii WRC 2 podruhé. Předtím zde v tomto hodnocení zvítězil v roce 2017 s vozem Škoda Fabia R5. Dvakrát se mu ale v této soutěži podařilo v barvách Volkswagenu vybojovat také celkové pódiové umístění. Zatímco v roce 2015 skončil třetí, v roce 2016 druhý.