Mitas Superior dojel 4. etapu Cape Epic opět na 17. místě

Závodníci Filip Adel s Tomášem Višňovským mají za sebou nejdelší etapu letošního ročníku Cape Epic. 4. etapu, která zavedla bikery do města Elgin, dojela opět česko-slovenská dvojice na 17. místě a v celkovém pořadí opět o jednu příčku poskočila.

Publikováno: 24.3.2017

Týdenní etapový závod Absa Cape Epic se tak přehoupl do druhé poloviny a závodníky čekají poslední 3 etapy převážně v okolí Oak Valley.

Filip Adel: „Nerozjeli jsme to dneska špatně, udělal jsem pár chyb - najel jsem do singlu hodně vzadu a pak jsem ještě chytnul do kola ostnatej drát a i když nás to stálo jen deset vteřin, tak balík byl fuč a nebyli jsme schopný to dojet. Nejtěžší byl závěr etapy se stoupáním Botirivier pass, kde bylo dnes zase ke 40ºC a pak už jen dojezd do Elginu.

Tomáš Višňovský: „Je to škoda, dneska jsme jeli fakt dobře, vyždímali jsme z toho, co se dalo. Únava se začíná v těle střádat, sil ubývá, to ale všem. V posledních dnech bychom chtěli zabojovat o dobrý výsledek v etapě a posunout se i v celkovém pořadí.“

Sestřih ze čtvrteční etapy si na SPORT 5 nenechte ujít dnes v 18:00.

Výsledky 4. etapa Absa Cape Epic:

1. Scott-Sram Young Guns - Michiel Van der Heijden/ Andri  Frischknecht (SUI)  4:10,00 hod.
2. Scott Sram - Nino Schurter (SUI)/ Matthias Stirnemann (SUI) + 0,4 sec.
3. Cannondale Factory - Manuel Fumic (GER)/ Henrique Avancini (BRA)) + 2:35 min.
17. Mitas Superior - Filip Adel/ Tomáš Višňovský (SVK) + 17:38 min