MMČR - Miniracing už zná vítěze některých tříd letošní sezóny

Publikováno: 30.8.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing o víkendu pokračovalo osmými závody, které se konaly ve Vysokém Mýtě. Závody pro třídy Mini GP, Jawa 50 a Minimotard byly opět pěknou podívanou a někteří jezdci si již dojeli pro své tituly.

MMČR - Miniracing už zná vítěze některých tříd letošní sezóny

Letošní osmé závody mezinárodního mistrovství České republiky - Miniraicng byly minulou sobotu uspořádány na okruhu ve Vysokém Mýtě. Závody se konaly pod záštitou starosty města Ing. Františka Jiranského. Velice známý areál patří mezi nejoblíbenější závodní okruhy u nás díky svému rychlému charakteru, převýšení a prudkým vracečkám. Závody se jely jako mezinárodní mistrovství ČR ve třídách Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimotard amezinárodní přebor ČRve třídě Mini GP O

Mini GP Stock

Ve třídě Mini GP Stock sváděli v letošní sezóně souboj o titul hned tři jezdci: Matyáš Eliáš, Jan Gurecký a Daniel Tureček. Rozdíly mezi nimi byly minimální a vedení v MMČR si držel Dan Tureček. Tomu bohužel závod ve Vysokém Mýtě nevyšel a za čtvrté místo bral pouhých 29 bodů, čímž spadl na průběžné třetí místo za Matyáše Eliáše. V sobotu byl suverénní Jan Gurecký a za dvojité vítězství si připsal maximálních 50 bodů. To Honzíkovi zajistí titul šampiona ČR, neboť se na konci sezóny budou odečítat body z prvního závodu v Písku pro nedostatečnou účast závodníků. Gratulujeme!

Mini GP O

V pohárové třídě Mini GP O celou sezónu dominuje Lukáš Kubík, což potvrdil i při závodech ve Vysokém Mýtě. Zde si dojel pro dvě vítězství, 50 bodů a titul přeborníka ČR. I jemu proto patří naše gratulace! Souboj o druhé místo je však stále otevřený a rozhodne se mezi Brunem Kissem a Ditou Štipčákovou a to již při příštích závodech v Třinci. 

Mini GP Open

Vedení v MMČR třídy Mini GP Open si stále drží Michal Prokeš, který sváděl fantastické souboje s Jakubem Gureckým. Oba dva si odvezli shodně 45 bodů za jedno vítězství a jedno druhé místo, což potvrzuje jejich celkovou vyrovnanost. Do posledního závodu si Míša veze náskok pouhých devíti bodů a o titul v této nejlépe obsazené třídě bude muset s Kubou tvrdě bojovat. To je samozřejmě skvělou pozvánkou na příští závody. Třetí příčku obsadil MarekKindermann, který si tím upevnil třetí místo v mistrovství. 

Jawa 50 RS, GP

Ve třídě Jawa 50 RS si tentokrát vítězství odváží Radek Krpec před Miloslavem VlčkemRomanem Koppem. O mistrovi však zdaleka rozhodnuto není a o posledních 50 bodů se v Třinci pánové poperou. Rozdíl jedenácti bodů slibuje tuhý boj a je se na co těšit. 

Jindra Ulčák, který se mohl zúčastnit pouze dvou závodů MMČR ve třídě Jawa 50 GP dokázal, že ani Lukáš Plíšek, který vyhrál všechny dosavadní závody, není neporazitelný. V obou jízdách Jindra vyhrál a zaslouženě si připsal 50 bodů. Ty mu dávají ještě naději na celkové třetí místo v šampionátu, což by byl husarský kousek. Aleš Opatrný si třetím místem pojistil pozici vicemistra. 

Minimotard

Kategorie Minimotard letos trpí na slabou účast a ve VysokémMýtě byli jen dva jezdci. Vítězství v obou závodech oslavil AdamHavlín a MatúšKotteš byl druhý. 

Průběžné hodnocení šampionátu

http://motojunior.cz/data/race/pdf/1566975766-190824-mmcr-mpcr-vysledky-2019-sloucene-pdf 

Video: MMČR Miniracing - Vysoké Mýto 24.8.2019

https://www.youtube.com/watch?v=cq6qxnXL0CQ 

Aleš Eder - člen komise SZM za Miniracing

"Areál ve Vysokém Mýtě patří k nejoblíbenějším závodním okruhům v našem kalendáři. Jde o velice rychlou trať, kde je spousta míst k předjíždění. Díky tomu jsme si užili další pěkné závody. V některých třídách už se rozhodlo o letošních celkových vítězích, takže jezdcům gratulujeme. Sezóna se nám dostává ke konci a všechny srdečně zvu na předposlední závody v Třinci, kde už se letos jelo. I přes nepřízeň počasí to byly pěkné závody v perfektním areálu, což můžeme očekávat i tentokrát."

Další závody MMČR - Miniracing se pojedou 7. 9. 2019 v Třinci. Zde se představí všechny třídy a pro některé půjde o poslední závody sezóny. 

Další informace k šampionátu naleznete na webu: http://www.motojunior.cz/

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

LG spouští vlastní esport značku

26.5.2020LG spouští vlastní esport značku

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

26.5.2020Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

26.5.2020MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

21.5.2020Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

První letošní závodní víkend

19.5.2020První letošní závodní víkend

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace