MMČR - Miniracing už zná vítěze některých tříd letošní sezóny

Publikováno: 30.8.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing o víkendu pokračovalo osmými závody, které se konaly ve Vysokém Mýtě. Závody pro třídy Mini GP, Jawa 50 a Minimotard byly opět pěknou podívanou a někteří jezdci si již dojeli pro své tituly.

MMČR - Miniracing už zná vítěze některých tříd letošní sezóny

Letošní osmé závody mezinárodního mistrovství České republiky - Miniraicng byly minulou sobotu uspořádány na okruhu ve Vysokém Mýtě. Závody se konaly pod záštitou starosty města Ing. Františka Jiranského. Velice známý areál patří mezi nejoblíbenější závodní okruhy u nás díky svému rychlému charakteru, převýšení a prudkým vracečkám. Závody se jely jako mezinárodní mistrovství ČR ve třídách Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimotard amezinárodní přebor ČRve třídě Mini GP O

Mini GP Stock

Ve třídě Mini GP Stock sváděli v letošní sezóně souboj o titul hned tři jezdci: Matyáš Eliáš, Jan Gurecký a Daniel Tureček. Rozdíly mezi nimi byly minimální a vedení v MMČR si držel Dan Tureček. Tomu bohužel závod ve Vysokém Mýtě nevyšel a za čtvrté místo bral pouhých 29 bodů, čímž spadl na průběžné třetí místo za Matyáše Eliáše. V sobotu byl suverénní Jan Gurecký a za dvojité vítězství si připsal maximálních 50 bodů. To Honzíkovi zajistí titul šampiona ČR, neboť se na konci sezóny budou odečítat body z prvního závodu v Písku pro nedostatečnou účast závodníků. Gratulujeme!

Mini GP O

V pohárové třídě Mini GP O celou sezónu dominuje Lukáš Kubík, což potvrdil i při závodech ve Vysokém Mýtě. Zde si dojel pro dvě vítězství, 50 bodů a titul přeborníka ČR. I jemu proto patří naše gratulace! Souboj o druhé místo je však stále otevřený a rozhodne se mezi Brunem Kissem a Ditou Štipčákovou a to již při příštích závodech v Třinci. 

Mini GP Open

Vedení v MMČR třídy Mini GP Open si stále drží Michal Prokeš, který sváděl fantastické souboje s Jakubem Gureckým. Oba dva si odvezli shodně 45 bodů za jedno vítězství a jedno druhé místo, což potvrzuje jejich celkovou vyrovnanost. Do posledního závodu si Míša veze náskok pouhých devíti bodů a o titul v této nejlépe obsazené třídě bude muset s Kubou tvrdě bojovat. To je samozřejmě skvělou pozvánkou na příští závody. Třetí příčku obsadil MarekKindermann, který si tím upevnil třetí místo v mistrovství. 

Jawa 50 RS, GP

Ve třídě Jawa 50 RS si tentokrát vítězství odváží Radek Krpec před Miloslavem VlčkemRomanem Koppem. O mistrovi však zdaleka rozhodnuto není a o posledních 50 bodů se v Třinci pánové poperou. Rozdíl jedenácti bodů slibuje tuhý boj a je se na co těšit. 

Jindra Ulčák, který se mohl zúčastnit pouze dvou závodů MMČR ve třídě Jawa 50 GP dokázal, že ani Lukáš Plíšek, který vyhrál všechny dosavadní závody, není neporazitelný. V obou jízdách Jindra vyhrál a zaslouženě si připsal 50 bodů. Ty mu dávají ještě naději na celkové třetí místo v šampionátu, což by byl husarský kousek. Aleš Opatrný si třetím místem pojistil pozici vicemistra. 

Minimotard

Kategorie Minimotard letos trpí na slabou účast a ve VysokémMýtě byli jen dva jezdci. Vítězství v obou závodech oslavil AdamHavlín a MatúšKotteš byl druhý. 

Průběžné hodnocení šampionátu

http://motojunior.cz/data/race/pdf/1566975766-190824-mmcr-mpcr-vysledky-2019-sloucene-pdf 

Video: MMČR Miniracing - Vysoké Mýto 24.8.2019

https://www.youtube.com/watch?v=cq6qxnXL0CQ 

Aleš Eder - člen komise SZM za Miniracing

"Areál ve Vysokém Mýtě patří k nejoblíbenějším závodním okruhům v našem kalendáři. Jde o velice rychlou trať, kde je spousta míst k předjíždění. Díky tomu jsme si užili další pěkné závody. V některých třídách už se rozhodlo o letošních celkových vítězích, takže jezdcům gratulujeme. Sezóna se nám dostává ke konci a všechny srdečně zvu na předposlední závody v Třinci, kde už se letos jelo. I přes nepřízeň počasí to byly pěkné závody v perfektním areálu, což můžeme očekávat i tentokrát."

Další závody MMČR - Miniracing se pojedou 7. 9. 2019 v Třinci. Zde se představí všechny třídy a pro některé půjde o poslední závody sezóny. 

Další informace k šampionátu naleznete na webu: http://www.motojunior.cz/

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

15.11.2019Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Mareš v Maďarsku nedojel, ale v ERC skončil čtvrtý

14.11.2019Mareš v Maďarsku nedojel, ale v ERC skončil čtvrtý

Svátek motoristických fanoušků: SPORT 5 vysílá živě vrchol sezóny, Velkou cenu Macaa!

13.11.2019Svátek motoristických fanoušků: SPORT 5 vysílá živě vrchol sezóny, Velkou cenu Macaa!

Smrtelné dopravní nehody – moderní celosvětová epidemie

12.11.2019Smrtelné dopravní nehody – moderní celosvětová epidemie

"Lavi" vyměnil fotbal za MMA a vyhrál na K.O.

11.11.2019"Lavi" vyměnil fotbal za MMA a vyhrál na K.O.

Karlos Vémola: Sen o UFC se mi rozplynul

11.11.2019Karlos Vémola: Sen o UFC se mi rozplynul

2019 Macau Grand Prix Formule 3 již tento víkend

11.11.20192019 Macau Grand Prix Formule 3 již tento víkend

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

11.11.2019Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace