MMČR SZM na závodních okruzích míří na Pannoniaring

Publikováno: 27.6.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích nadcházející víkend pokračuje závody na maďarském Pannoniaringu, kde se jede spolu s mezinárodním šampionátem Alpe Adria.

MMČR SZM na závodních okruzích míří na Pannoniaring

Závodní sezóna 2019 mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích o víkendu od 28. do 30. června 2019 pokračuje třetími závody. Ty se odjedou na maďarském okruhu Pannoniaring spolu s mezinárodním motocyklovým šampionátem Alpe Adria - promotér LUTEC

Letošní sezóna se rozjela na Slovakiaringu a další závody se odjely v Assenu. Nyní jezdce čeká další evropský okruh, který navíc spousta českých závodníků dobře zná díky své dostupnosti. Závodní trať Pannoniaringu je dlouhá 4,740 km a jezdí se po směru hodinových ručiček. 

V rámci MMČR SZM na závodních okruzích se pojedou tradičně ve třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike. V rámci Alpe Adria budou na trati i další třídy a tentokrát se představí i sidecary. Třídy Supersport 300 a Superstock1000 se zároveň jedou jako evropské poháry. Tím, že jde o mezinárodní mistrovství ČR, bodují všichni držitelé licencí AČR a zahraniční jezdci, kteří jsou do českého šampionátu přihlášeni. Závodní víkend začne volnými tréninky, na které navážou kvalifikace a dva závody pro každou kategorii. Znovu se hodí připomenout pravidlo, které bylo schváleno komisí SZM AČR, kdy se letos bude na konci sezóny škrtat jeden nejhorší výsledek, nikoli celý závodní víkend. 

Ve třídě Supersport 300 je v průběžném vedení Jiří Nespěšný, který za čtyři závody nasbíral 59 bodů. O devět bodů za ním je Oliver König díky dvěma výhrám na Slovensku, nicméně vzhledem k závodům v mistrovství světa Superbiků musí některé závody letošní sezóny vynechat. Průběžně třetí je jeho juniorský týmový kolega Miloslav Hřava se 47 body. 

Ve velice početné třídě Superstock 600 je v průběžném vedení českého šampionátu rakouský jezdec Kevin Ranner s 85 body. Na druhém místě je Slovák Peter Kačaba a nejlepším domácím jezdcem je třetí Tomáš Šubrt s 52 body. 

Ve třídě Superstock 1000 udržuje první pozici Dominik Jůda, ale ten kvůli zranění musel vynechat Assen a vynechá i tyto závody. Jen o osm bodů za ním je jeho týmový kolega Michal Šembera a o další bod za ním jsou Michal Prášek a Marek Szkopek. Michal Prášek se v Assenu vrátil po ošklivé nehodě na Slovakiaringu, nicméně ani to mu nevzalo nic na jeho rychlosti. Díky vyrovnanosti tohoto pole se můžeme těšit na další hezké závody. 

V nejsilnější třídě Superbike si udržuje průběžnou první pozici Ondřej Ježek, který sbírá hlavně druhá místa a má 85 bodů. O deset bodů za ním je jeho kolega Karel Hanika, který vyhrál tři závody, ale výrazně ztratil po nedokončeném druhém závodě na Slovensku. Třetí pozici zatím udržuje Marko Jerman

Kompletnívýsledky budou zveřejněny na webu Autoklubu ČR u stránky závodu:

https://www.autoklub.cz/podnik/mmcr-na-zavodnich-okruzich-2019-pannoniaring-rr-03/

Dění na trati můžete sledovat živě:

přes live timing: http://www.chronomoto.hu/livetiming/aa/

a přenosy na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCty4sO0xBj65HvLbyJbod8g

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace