Moto GP: Bizarní podnik na Sachsenringu!

MotoGP

Marc Marquez se na Sachsenringu zapsal do historie. Jako nejmladší jezdec v seriálu MS silničních motocyklů vyhrál devět závodů v řadě. 21letý Španěl překonal dosavadní rekord Mikea Hailwooda z roku 1964. Německá Grand Prix byla i přes nepříliš překvapivý výsledek hodně zajímavá.

Déšť, který se nad okruhem přehnal před zhasnutím červených světel, udělal ze startu poměrně bizarní záležitost. Jezdci mířili na startovní rošt s pneumatikami do mokra, ale vzápětí si uvědomili, že trať příliš rychle osychá. Proto zamířili do boxů na výměnu. Někteří to stihli ještě před zahřívacím kolem, ostatní, včetně všech továrních jezdců si to uvědomili pozdě a do pit lane zamířili těsně před startem.

Na konci boxové uličky vznikla pořádná tlačenice a na čele startovní a cílové rovinky zůstal osamocený Stefan Bradl. Jezdec LCR Hondy se na konci prvního kola mohl radovat z třívteřinového vedení.

Mar Marquez vedl až druhou silnou skupinu startující z boxové uličky, která doháněla ztrátu. I přes tento handicap se pilot Repsol Hondy dostal do vedení už v šestém kole. Druhého Daniho Pedrosu setřásl po dvou třetinách závodu a bez větších problému zvítězil, třetí dojel Jorge Lorenzo. Valentino Rossi proťal cílovou pásku jako čtvrtý.

Podivný víkend na Sachsenringu doplnily situace nižších kubatur. Johannovi Zarcovi po nehodě v závodě Moto2 vzplála motorka, což se nevidí zrovna často.

Ve třídě Moto 3 se zase strhla rvačka. Bryan Schouten a Scott Deroue neudrželi nervy na uzdě a svou kolizi si vysvětlili pěstmi a kopanci. Dva Nizozemce od sebe museli odtrhávat zdravotníci s maršály, ale jejich potyčka tak zdaleka neskončila.

(Zdroj foto: youtube.com)