Náročná sobota ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Portimãu

Publikováno: 7.9.2019

V portugalském Portimãu v sobotu pokračoval program závodního víkendu mistrovství světa Superbiků. Den byl pro ACCR Czech Talent Team - Willi Race náročný, když se všichni tři jezdci snažili probojovat do nedělního závodu.

V portugalském Portimãu pokračovalo další kolo letošní sezóny v mistrovství světa Superbiků. Závodní víkend dnes pokračoval třetími volnými tréninky, Superpole a zároveň závodem Last Chance, do kterého nastoupili všichni tři jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Do nedělního hlavního závodu nastoupí Oliver König, který si jako jediný vybojoval postup.

Oliver König

"Už od včerejších volných tréninků jsem přemýšlel o tom, jakou zvolím pneumatiku do kvalifikace. Ve třetím volném tréninku jsem jel na pneumatice, která byla z prvního volného tréninku. Tehdy byla trať hodně špinavá a proto byla guma dost zničená. Moc jsem toho nenajezdil a jezdil jsem o dvě vteřiny pomaleji, než byl můj nejlepší čas. To mě před kvalifikací moc nenabudilo. Při kvalifikaci na mě padl stres a vše s tím spojené, ale hned po výjezdu na trať jsem si zajel doposud nejlepší čas. Poté jsem jel ve skupině, kdy vždy někdo zastavil a na základě toho i ostatní. Dobře rozjeté kolo mi tak bylo k ničemu a tak se to opakovalo. Kvalifikace nevyšla podle představ a čekal jsem, jak to vyjde v kombinaci všech. To mi nevyšlo jen o jednu pozici a asi o 30 tisícin. Po trénincích jsem končil v Top20 v kombinaci všech, ale poté jsem musel nastoupit do závodu Last Chance. Takhle to tady chodí a do závodu jsem startoval z pole position. Start se mi podařil a v první zatáčce jsem byl třetí. Poté jsem jezdce před sebou předjel a v půlce prvního kola se dostal na první místo. To jsem si udržel až do konce a dojel s náskokem 3 - 4 vteřiny. Tím jsem si potvrdil, že do závodu Last Chance nepatřím a vždy mě ovlivní špatná kvalifikace. S dneškem nejsem spokojený. Uvidíme, co se zítra podaří z 31. pozice získat. Chci moc poděkovat týmu, kvalifikaci jsem zkazil sám a nyní se musíme podívat na data a upravit nastavení na zítra. Děkuji všem za podporu a omlouvám se za špatnou kvalifikaci."

Vojtěch Schwarz

"Dnes jsme začali třetím volným tréninkem. Časy na kolo se zlepšily, ale ne o tolik, jak jsme očekávali. Změna nebyla tak výrazná, abychom dosáhli na časy, které bychom chtěli. Největší problém byl s přítlakem předního kola. Do kvalifikace jsme udělali další změny, díky kterým jsem si zlepši čas na kolo o vteřinu. To bylo pozitivní, ale nestačilo to. Čekal nás závod Last Chance, kdy jsme startovali z jedné řady ještě s Mílou Hřavou a Sašou Pelikánovou. Jel jsem z 16. místa, což nebyla dobrá výchozí pozice pro závod. V prvních kolech se nám podařilo probojovat dopředu. Nakonec jsme jeli o sedmé místo, ale bohužel to na šestici nejlepších nestačilo. Posunuli jsme se v čase ne 1:58,820, což byl čas vítěze závodu Olivera. Za mě spokojenost, jen škoda, že to skončilo na desátém místě. Chybělo nám kousek, jen čtyři pozice. Zatím bojujeme s tím, že máme rychlost, ale ne v ten pravý moment. Určitě budu pracovat do dalšího víkendu a snad to bude lepší. Chci poděkovat celému týmu, mechanikům a všem, co nás podporují, protože bez nich by to nešlo."

Miloslav Hřava

"Dnes jsem v prvním tréninku spadl, takže jsem se nestihl tak rozjet. V kvalifikaci jsem se nechytl tempa ostatních jezdců, což nebylo dobré. Poté jsem zajížděl rychlejší časy, ale nakonec o zastavili. Do závodu jsem startoval ze 17. místa. Kvůli špatným tlakům v pneumatikách jsem se musel zařadit na konec startovního pole. Moc mi to nevyšlo a výsledkem bylo 12. místo. Děkuji celému týmu za odvedenou práci a podporu."

Jakub Smrž - manažer týmu

"Dnes to byl náročný den, když nás čekal volný trénink, kvalifikace a závod Last Chance. Míla Hřava ve volném tréninku spadl, takže jsme měli hodně práce s tím dát motorku dohromady. Nakonec se nám to podařilo a Míla s Vojtou bohužel nepostoupili a dostali se do závodu Last Chance. Oliverovi se také kvalifikace nepodařila a závod unikl jen o jedno místo. V závodu Last Chance jsme měli všechny tři jezdce, ale Oliver s přehledem vyhrál. Předvedl perfektní výkon. Vojta byl desátý, což byl také dobrý výkon, zlepšil si časy na kolo, i když už to bylo pozdě. Jsem rád za toto zlepšení. Míla dojel na dvanáctém místě, což je při jeho premiéře v patnácti letech špatný výsledek. Jsem zvědavý, jak se zítra Oliverovi podaří závod a uděláme pro to maximum.