Náročná sobota ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Portimãu

V portugalském Portimãu v sobotu pokračoval program závodního víkendu mistrovství světa Superbiků. Den byl pro ACCR Czech Talent Team - Willi Race náročný, když se všichni tři jezdci snažili probojovat do nedělního závodu.

Náročná sobota ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Portimãu

V portugalském Portimãu pokračovalo další kolo letošní sezóny v mistrovství světa Superbiků. Závodní víkend dnes pokračoval třetími volnými tréninky, Superpole a zároveň závodem Last Chance, do kterého nastoupili všichni tři jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Do nedělního hlavního závodu nastoupí Oliver König, který si jako jediný vybojoval postup. 

Oliver König

"Už od včerejších volných tréninků jsem přemýšlel o tom, jakou zvolím pneumatiku do kvalifikace. Ve třetím volném tréninku jsem jel na pneumatice, která byla z prvního volného tréninku. Tehdy byla trať hodně špinavá a proto byla guma dost zničená. Moc jsem toho nenajezdil a jezdil jsem o dvě vteřiny pomaleji, než byl můj nejlepší čas. To mě před kvalifikací moc nenabudilo. Při kvalifikaci na mě padl stres a vše s tím spojené, ale hned po výjezdu na trať jsem si zajel doposud nejlepší čas. Poté jsem jel ve skupině, kdy vždy někdo zastavil a na základě toho i ostatní. Dobře rozjeté kolo mi tak bylo k ničemu a tak se to opakovalo. Kvalifikace nevyšla podle představ a čekal jsem, jak to vyjde v kombinaci všech. To mi nevyšlo jen o jednu pozici a asi o 30 tisícin. Po trénincích jsem končil v Top20 v kombinaci všech, ale poté jsem musel nastoupit do závodu Last Chance. Takhle to tady chodí a do závodu jsem startoval z pole position. Start se mi podařil a v první zatáčce jsem byl třetí. Poté jsem jezdce před sebou předjel a v půlce prvního kola se dostal na první místo. To jsem si udržel až do konce a dojel s náskokem 3 - 4 vteřiny. Tím jsem si potvrdil, že do závodu Last Chance nepatřím a vždy mě ovlivní špatná kvalifikace. S dneškem nejsem spokojený. Uvidíme, co se zítra podaří z 31. pozice získat. Chci moc poděkovat týmu, kvalifikaci jsem zkazil sám a nyní se musíme podívat na data a upravit nastavení na zítra. Děkuji všem za podporu a omlouvám se za špatnou kvalifikaci."

Vojtěch Schwarz

"Dnes jsme začali třetím volným tréninkem. Časy na kolo se zlepšily, ale ne o tolik, jak jsme očekávali. Změna nebyla tak výrazná, abychom dosáhli na časy, které bychom chtěli. Největší problém byl s přítlakem předního kola. Do kvalifikace jsme udělali další změny, díky kterým jsem si zlepši čas na kolo o vteřinu. To bylo pozitivní, ale nestačilo to. Čekal nás závod Last Chance, kdy jsme startovali z jedné řady ještě s Mílou Hřavou a Sašou Pelikánovou. Jel jsem z 16. místa, což nebyla dobrá výchozí pozice pro závod. V prvních kolech se nám podařilo probojovat dopředu. Nakonec jsme jeli o sedmé místo, ale bohužel to na šestici nejlepších nestačilo. Posunuli jsme se v čase ne 1:58,820, což byl čas vítěze závodu Olivera. Za mě spokojenost, jen škoda, že to skončilo na desátém místě. Chybělo nám kousek, jen čtyři pozice. Zatím bojujeme s tím, že máme rychlost, ale ne v ten pravý moment. Určitě budu pracovat do dalšího víkendu a snad to bude lepší. Chci poděkovat celému týmu, mechanikům a všem, co nás podporují, protože bez nich by to nešlo."

Miloslav Hřava

"Dnes jsem v prvním tréninku spadl, takže jsem se nestihl tak rozjet. V kvalifikaci jsem se nechytl tempa ostatních jezdců, což nebylo dobré. Poté jsem zajížděl rychlejší časy, ale nakonec o zastavili. Do závodu jsem startoval ze 17. místa. Kvůli špatným tlakům v pneumatikách jsem se musel zařadit na konec startovního pole. Moc mi to nevyšlo a výsledkem bylo 12. místo. Děkuji celému týmu za odvedenou práci a podporu."

Jakub Smrž - manažer týmu

"Dnes to byl náročný den, když nás čekal volný trénink, kvalifikace a závod Last Chance. Míla Hřava ve volném tréninku spadl, takže jsme měli hodně práce s tím dát motorku dohromady. Nakonec se nám to podařilo a Míla s Vojtou bohužel nepostoupili a dostali se do závodu Last Chance. Oliverovi se také kvalifikace nepodařila a závod unikl jen o jedno místo. V závodu Last Chance jsme měli všechny tři jezdce, ale Oliver s přehledem vyhrál. Předvedl perfektní výkon. Vojta byl desátý, což byl také dobrý výkon, zlepšil si časy na kolo, i když už to bylo pozdě. Jsem rád za toto zlepšení. Míla dojel na dvanáctém místě, což je při jeho premiéře v patnácti letech špatný výsledek. Jsem zvědavý, jak se zítra Oliverovi podaří závod a uděláme pro to maximum. 

Další články

Calvet v Mostě druhý, Lacko zrychluje

Calvet v Mostě druhý, Lacko zrychluje

Pelikánová si odvezla z Mugella třetí příčku

Pelikánová si odvezla z Mugella třetí příčku

Pekař odstartoval sezonu nejlepším možným způsobem

Pekař odstartoval sezonu nejlepším možným způsobem

Buggyra míří do oblak!

Buggyra míří do oblak!

Dva závodní víkendy za sebou pro jezdce MMČR - Miniracing

Dva závodní víkendy za sebou pro jezdce MMČR - Miniracing

Delétraz bral hned na úvod sezony stříbro

Delétraz bral hned na úvod sezony stříbro

Nové číslo časopisu MotorBike!

Nové číslo časopisu MotorBike!

MMČR SZM na závodních okruzích začne na Pannoniaringu

MMČR SZM na závodních okruzích začne na Pannoniaringu

Český supertalent Staněk pojede F3 za český tým

Český supertalent Staněk pojede F3 za český tým

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace