Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Publikováno: 18.5.2020

WRC se v letošní sezoně do Keni nakonec nevrátí. Zdejší Safari Rallye totiž byla kvůli koronaviru zrušena.

Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Do kalendáře WRC se letos měla po osmnácti letech vrátit keňská Safari Rallye. Východoafrické klání bylo na programu v termínu 16.-19. července.

Nakonec se ale podnik neuskuteční. Keňská vláda, FIA a promotér WRC se jej totiž kvůli koronavirové pandemii rozhodli zrušit a jeho návrat se tak posouvá na rok 2021. Po zrušení rallye v Chile, ke kterému došlo již loni v listopadu kvůli nepokojům panujícím v této zemi, a Portugalsku se tak jedná již o třetí soutěž, která byla z letošního kalendáře vyřazena.

„I nadále se budeme na podnik chystat. Přípravné práce běží na plné obrátky a těšíme se, až v příštím roce, kdy se podnik uskuteční, v Keni přivítáme rallyové profesionály, týmy a fanoušky. Odklad na rok 2021 nepředstavoval snadné rozhodnutí, jsme si ale vědomi současných celosvětových problémů a ubezpečujeme, že Safari Rallye zanechá významnou stopu v historii naší země během příštích tří let, jak bylo plánováno,“ uvedla tajemnice keňské vlády pro sport, dědictví a kulturu Amina Mohamedová.

Momentálně by tak mělo k restartu letošní sezony WRC dojít od 6. do 9. srpna ve Finsku. Ani v tomto případě ale není jisté, zda-li se podnik uskuteční v původním termínu, neboť během června se má uvažovat o možnosti jeho přeložení na září nebo říjen. Jistotu zachování originálního data ale zatím nemá ani Rallye Nového Zélandu. Ta se má sice konat 3.-6. září, tento záměr by ale mohla zhatit cestovní omezení a i zde se tak bude zvažovat přesun.

Foto: Facebook

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

3.6.2020Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

Landa se vrací k rallye

3.6.2020Landa se vrací k rallye

Ogier by mohl pokračovat ještě rok

3.6.2020Ogier by mohl pokračovat ještě rok

První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

3.6.2020První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

3.6.2020Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace