Nové číslo časopisu Motorbike!

Sice se už blíží pomalu konec sezóny, ovšem samozřejmě není třeba házet flintu do žita a motorku do garáže – ještě se pár hezkých dní určitě najde. No a abyste se nenudili ani tehdy, kdy je venku hnusně, máme pro vás letošní desáté vydání Motorbike, ve kterém mimo jiné najdete i jednu žhavou premiéru: jako první v Evropě jsme měli možnost otestovat novinku CFMOTO 700CL-X Heritage!

Nové číslo časopisu Motorbike!

Motorbike 10_20

~

Testy

Triumph Truxton 1200 RS

Sir Lawrence z Arábie miloval silné anglické motocykly, které se mu v sedle Brough Superior bohužel staly osudnými. Jestli se shora kouká na přepracovaný Thruxton RS, tak ho musí sakra svrbět ruce. Klasický bike je postaven v souladu s nejlepšími tradicemi moto průmyslu hrdého Albionu. Rovnou řekneme, že po všech těch hypernakedech jsme za jeho analogovými budíky objevili jinou radost z řízení.

 

CFMOTO 700CL-X Heritage

Jednou ze zajímavých novinek, které byly představeny na loňské výstavě EICMA, byl bezesporu model značky CFMOTO s nepříliš poetickým názvem CL-X. Tedy přesněji řečeno šlo o tři modely: Sport, Heritage a Adventure. Nicméně, protože nám bylo řečeno, že budou tyto stroje dostupné nejdřív v roce 2021, nijak zvlášť jsme se o ně nezajímali. Tedy jen do té doby, než jsme zjistili, že je reálná možnost otestovat jeden předprodukční kousek ještě letos – a Motorbike měl tu čest být prvním českým motočasopisem (a pokud je nám známo i evropským), kterému se tahle novinka dostala do rukou.

 

Aprilia Dorsoduro 900 vs. Ducati Hypermotard 950

Občas máme pocit, že se celý svět honí jenom za povrchním uznáním co nejširší masy lidí. A důkazem tohoto názoru mohou být i velké motocyklové značky, které samozřejmě chtějí, aby se jejich modely prodávaly co nejvíc. Jenže i tak se tu a tam v produkci objeví jedinec, který si na nic nehraje a na masy zvysoka kašle. Ovšem nemůžete dát jen na první dojem, protože rebela dělají rebelem jeho vlastnosti, ne vizáž. Příkladem mohou být právě Ducati Hypermotard a Aprilia Dorsoduro – věřte nebo ne, ale dvě tak podobné, přesto zcela odlišné motorky jsme v testu dlouho neměli!

 

BMW R 1250GS Adventure vs. Ducati Multistrada 1260 Enduro

Svým zaměřením, a dokonce i papírovými hodnotami, tu máme skoro totožné motorky. V obou případech se jedná o velké a maximálně vybavené cestovní stroje, které jsou připraveny doslova hltat kilometry - a to ve velkém stylu. Máme tu stejné rozměry ráfků, elektronické odpružení a výkonné, dvouválcové motory. Až samotné přesednutí z jednoho stroje na druhý však ukázalo, jak rozdílné jsou pohledy německých a italských konstruktérů na svižné cestování.

 

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Royal Enfield. Značka, opředená legendami, jedna z nejstarších na světě. Donedávna však známá víceméně jen hrstce fajnšmekrů a milovníků archaických strojů. Opravdu ale jen donedávna, dnes do toho v Enfieldu šlapou o sto šest - příkladem může být právě Interceptor 650 Twin, o kterém se víc dozvíte v našem testu.

 

Harley-Davidson XG750 Street „Hill Climb“

Vyzkoušet si offroadovou motorku není nic neobvyklého. Ovšem nabídka zkusit si offroad v sedle Harley-Davidson už tak častá není. Tedy, abychom byli upřímní, vlastně si nevzpomínáme, že by nám to vůbec někdy někdo nabídl. Až do letošního roku, kdy Scoob mohl v rámci akce H-D Triple S Event ve Španělsku vyzkoušet model XG750 Street v úpravě pro hill climb.

 

Yamaha Tricity 300

Dominantním účelem tříkolek je odnepaměti zpřístupnit svět motocyklismu méně zkušeným jezdcům a držitelům řidičského oprávnění B (při dovršení 21 let lze u nás řídit tříkolku neomezeného výkonu), poskytnout jistotu všem, kterým jedna stopa přijde příliš nestabilní, nebezpečná a plná nečekaných a obtížně zvládnutelných rizik. Zkusili jsme, jak si s tímhle zadáním poradila Yamaha Tricity 300.

 

V sekci testů najdete ještě čtyřkolku Yamaha Kodiak 450 EPS, ale jedeme dál – jen o testech Motorbike přece není a tu máme i reportáže z letošních Prague Harley Days, Rock´N´Ride a jednu naprosto exkluzivní záležitost: kolegyně Jana se jako jedna z pěti novinářů z celé Evropy zúčastnila akce značky Klim, tedy presstripu po Rakousku, Slovinsku a Itálii. Pro fanoušky historických motorek jsme připravili tentokrát Jawu 250/353 Kývačku, pro cestovatele další příběhy polské dvojice Marty a Lukáše, soutěživí jedinci mohou zkusit štěstí a vyhrát brašnu Givi, nevynechali jsme ani toolbox, ani aktuality...no prostě jsme z pravidelných rubrik nevynechali nic. Tedy ani sport, ve kterém se podíváme nejen na aktuální situaci v MotoGP, WSBK, MXGP a speedwayi, ale i na naši domácí scénu, konkrétně na road racing, tedy na závody v Dymokurech, a na klasický motokros.

 

I když podle kalendáře začal už oficiálně podzim, pro nás sezóna zdaleka nekončí a doufáme, že ani pro vás ne. A pokud vám Motorbike zpříjemní současné, už přeci jen o něco delší večery, budeme rádi.

 

Motorbike 10/ 2020 vychází ve středu 7.10.2020 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku! 

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike nebo http://www.floowie.com

 

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin a na tv Sport 5 můžete mrknout na náš pořad Motorbike

 

 

 

 

 

 

Další články

DTM: Dienst nahradí na Hockenheimringu u Mücke Motorsportu Buhka

DTM: Dienst nahradí na Hockenheimringu u Mücke Motorsportu Buhka

Ekström se vrací na světovou rallyekrosovou scénu. V Lotyšsku nastoupí za Münnich Motorsport

Ekström se vrací na světovou rallyekrosovou scénu. V Lotyšsku nastoupí za Münnich Motorsport

Rallyekrosové mistrovství světa zavítá do Portugalska o týden dříve

Rallyekrosové mistrovství světa zavítá do Portugalska o týden dříve

Z Cupry do Clia. Pekaře čeká v Rakousku předposlední letošní vystoupení

Z Cupry do Clia. Pekaře čeká v Rakousku předposlední letošní vystoupení

Pekař se stal vicemistrem TCR Eastern Europe, Clio Cupem prošel jeho tým bez porážky

Pekař se stal vicemistrem TCR Eastern Europe, Clio Cupem prošel jeho tým bez porážky

Létající skify na Lipně

Létající skify na Lipně

Nepovedený víkend: König se ve Francii trápil a v neděli dojel dvaadvacátý

Nepovedený víkend: König se ve Francii trápil a v neděli dojel dvaadvacátý

Náročný den a smůla pro jezdce týmu Accolade Smrz Racing

Náročný den a smůla pro jezdce týmu Accolade Smrz Racing

Top10 pro José Luise v prvním závodě ve Francii,  Victor Rodriguez po pádu z bodovaných pozic nedokončil

Top10 pro José Luise v prvním závodě ve Francii, Victor Rodriguez po pádu z bodovaných pozic nedokončil

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace