Odejde Kane z Tottenhamu?

Publikováno: 1.4.2020

Chris Sutton si myslí, že by Harry Kane měl změnit působiště a přesunout se do týmu, se kterým bude mít větší naději na vítězství v Premier League. Podle Iana Wrighta ale minimálně ještě jeden rok setrvá u svého současného klubu.

Odejde Kane z Tottenhamu?

Pomineme-li hostování v Leyton Orientu, Milwallu, Norwichi a Leicesteru, působí Harry Kane v Tottenhamu Hotspur nepřetržitě již od začátku své profesionální kariéry v roce 2009. Za tuto dobu se mu však s týmem ještě nepodařilo získat jedinou trofej a nic nenasvědčuje tomu, že by čekání mělo v aktuálním ročníku skončit. Zatímco z FA Cupu, EFL Cupu i Ligy mistrů již byli Spurs vyřazeni, v momentálně přerušené Premier League figurují londýnští až na osmé příčce.

A bývalý útočník Chelsea, Celticu nebo Blackburnu Chris Sutton doporučuje Kaneovi změnu. Podle něj by měl přestoupit do celku, se kterým může pomýšlet na zisk titulu v Premier League.

„Dokážu porozumět složité situaci, ve které se nachází. Ale pokud chce vyhrát Premier League, pak by měl přejít do klubu, se kterým bude mít větší šanci než se Spurs. Všichni chápeme, že chce něco vyhrát. Proto bych mu neupíral přestup. Spurs jsou skvělý klub, momentálně se ale nacházejí hodně daleko za týmy jako Liverpool nebo Manchester City a kdyby měl některý z nich o něj zájem, bylo by hloupé nepřestoupit,“ řekl Sutton v pořadu Monday Night Club rozhlasové stanice BBC Radio 5 Live.

S výjimkou Suttona ale ve zmíněné relaci vystoupil rovněž bývalý hráč Crystal Palace nebo Arsenalu Ian Wright. Ten naopak očekává, že Kane bude dres Tottenhamu oblékat minimálně ještě jeden rok, a to kvůli příchodu Josého Mourinha.

„Nyní mají manažera, který je notoricky známým výhercem trofejí. A Kane uvedl, že první příležitost, kdy bude moci trenér vložit do týmu svou hodnotu, představuje nadcházející sezona. To mi říká, že již přemýšlí o příštím roce a nechystá se odejít. Dal bych tomuto manažerovi šanci pro předsezonní období a pro nadcházející sezonu. Uvidíme, kam to povede. Myslím si, že od doby, co na lavičce debutoval, dal týmu vše, co mohl. Pokud se ovšem nestane nic a Harry Kane se rozhodne odejít, pak musíme říci „dobrá, hrál pod Mourinhem, nic se nezměnilo a chce vyhrávat“. Nemůžete mít takového schopného člověka a střelce, který je schopen vítězit a nevyhrát nic,“ uvedl Wright.

Možnost odchodu z Tottenhamu nevyloučil nedávno ani sám Kane. Takový scénář by podle něj mohl nastat v případě, že se tým nebude zlepšovat. Další zajímavosti ze světa fotbalu si nenechte ujít v pravidelném magazínu Life’s A Pitch!, který na SPORT 5 vysíláme každý čtvrtek.

 

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

LG spouští vlastní esport značku

26.5.2020LG spouští vlastní esport značku

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

26.5.2020Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

26.5.2020MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

21.5.2020Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

První letošní závodní víkend

19.5.2020První letošní závodní víkend

Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

18.5.2020Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Oživení pro český jachting  Neil Coxon

15.5.2020Oživení pro český jachting Neil Coxon

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace