Ondřej Teplý bere na Kieler Woche stříbro

Publikováno: 1.7.2019

Jachtař Ondřej Teplý dnes vyhrál medailovou rozjížďku ve třídě Finn a posunul se tak na celkové druhé místo. Za vítězným Němcem Phillipem Kasueskem zaostal o pouhé dva body.

Tradiční jachtařský svátek v německém Kielu se letos konal již po 125. a české barvy na něm byly vidět! Kieler Woche je 14denní svátek v severoněmeckém Kielu. Kromě jachtařské regaty v mnoha třídách včetně těch olympijských se zde koná setkání obrovských školních námořních plachetnic a spousta různých slavností pro širokou veřejnost.

Nejdříve závodily neolympijské třídy. Skvěle se předvedla posádka Jiří Hrubý a Roman Houdek, která ve třídě Flying Dutchman vybojovala za zcela suverénními Maďary Szabolcsem Majthényim a Andrásem Domokosem stříbro.

Ve třídě 29er závodili naši mladí reprezentanti. Nejlépe si z nich vedla posádka Jaroslav Čermák – Petr Košťál, kteří skončili na 54. místě ze 118 startujících. I oni stejně jako další naše posádky se nevyhnuly několika diskvalifikacím za předčasný start, takže přestože zajeli mnoho dobrých rozjížděk, jejich celkový výsledek není tak dobrý. Zastoupení jsme měli i ve třídách Evropa, Laser Radial Open a Laser 4.7.

Pak začaly závodit olympijské třídy. První dva dny byly slunečné a větrné, pak vítr zeslábl. Ondřej Teplý ve třídě Finn začal závod vítězstvím v první rozjížďce, po celou dobu se pohyboval na předních pozicích a do závěrečné medailové jízdy nastupoval ze třetího místa. Finálovou rozjížďku vyhrál a posunul se na konečné druhé místo. „Letošní Kiel nám nabídl překvapivě letní teploty, většinou je zde strašná zima, a zpočátku i příznivý vítr. Byl to příjemný závod,“ pochvaloval si Ondra, „škoda, že mi o dva body uteklo vítězství,“ dodal.

Začátek závodu se vydařil také posádce 49eruFX Dominice Vaďurové a Sáře Tkadlecové, která se tak probojovala do zlaté skupiny. Tam už to tak slavné nebylo, a tak skončila na 27. místě. Druhá česká posádka sester Živných se oproti jejich předchozím výsledkům také zlepšila, když vybojovala 37. místo z 53. startujících. Na Laseru Radial závodily Martina Bezděková a Klára Himmelová, na Laseru Standard při neúčasti Viktora Teplého, který se už stejně jako většina světové špičky připravuje na MS v Japonsku, jsme měli pouze juniora Vítězslava Moučku.

Kompletní výsledky ZDE

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones