Orli Znojmo budou mít o soupeře navíc

Klub HC Orli Znojmo bude mít v nadcházejícím ročníku o jednoho konkurenta více. Do mezinárodní hokejové soutěže, která do ročníku 2019/2020 nesla název EBEL, vstupuje celek Bratislava Capitals.

Orli Znojmo budou mít o soupeře navíc

Nadnárodní rakouskou hokejovou ligu, která dosud nesla název EBEL, čekají v sezoně 2020/2021 změny. Tu nejvýraznější představuje patrně nový hlavní sponzor, kterým se stane společnost bet-at-home. Její příchod bude pro soutěž znamenat mimo jiné i změnu názvu a také loga.

Stejný ale nezůstane ani počet týmů. Účastníci totiž schválili příchod celku iClinic Bratislava Capitals. Slovenský klub nyní od vstupu do soutěže dělí již jen uhrazení všech vstupních poplatků, které je třeba zaplatit do 4. května. Pro své domácí zápasy bude využívat Zimní stadion Ondreje Nepely, což byl jeden ze zásadních argumentů pro přijetí.

„Je nám ctí a velice si vážíme důvěry, kterou nám nadnárodní rakouská hokejová liga dala tím, že hlasovala pro účast iClinic Bratislava Capitals v sezoně 2020/2021. Ceníme si jejich důvěry v náš klub, na druhou stranu ji ale vnímáme jako velký závazek. Věříme, že účast našeho klubu bude pro fanoušky této ligy atraktivní a že naše spolupráce bude pro obě strany přínosem,“ uvedl prezident klubu Ivo Ďurkovič.

Během ročníku 2019/2020 jsme mohli tým vídat v 1. slovenské hokejové lize, tedy v tamní druhé nejvyšší soutěži. A zde rozhodně nebyl pouze do počtu. Podařilo se mu totiž ovládnout základní část. Dobře navíc celek zahájil i vyřazovací boje, když ve čtvrtfinále pokořil poměrem 4:0 na zápasy Levice. Poté se již ale koronavirová pandemie postarala o předčasné ukončení sezony.

Nový ročník bývalé EBEL ligy by měl odstartovat v září. Skutečnost ale bude do velké míry záviset právě na vývoji situace ohledně koronaviru.

Další články

Hokejová legenda František Tulec oslavil 70. let!

Hokejová legenda František Tulec oslavil 70. let!

Neskutečný Casale, Macháček průběžně sedmý!

Neskutečný Casale, Macháček průběžně sedmý!

Čtyřkolkář Tůma se po dnu volna trápil. Dun už na Dakaru moc  nebude, říká

Čtyřkolkář Tůma se po dnu volna trápil. Dun už na Dakaru moc nebude, říká

Druhá polovina Dakaru začala, Prokop je po sedmé etapě celkově osmý

Druhá polovina Dakaru začala, Prokop je po sedmé etapě celkově osmý

Brňané si během svátků zasportují zdarma. Město láká na zábavu v aquaparku i odpočinek v lázních

Brňané si během svátků zasportují zdarma. Město láká na zábavu v aquaparku i odpočinek v lázních

Silný český tým na startu juniorského mistrovství světa Youth Sailing World Championship 2021

Silný český tým na startu juniorského mistrovství světa Youth Sailing World Championship 2021

Rally Hail: Velká výzva a poslední test před Dakarem

Rally Hail: Velká výzva a poslední test před Dakarem

Martin Prokop pojede Rallye Dakar znovu v barvách Benzina ORLEN Teamu

Martin Prokop pojede Rallye Dakar znovu v barvách Benzina ORLEN Teamu

Buggyra vysílá na Dakar 2022 legendu, profíka a nováčka

Buggyra vysílá na Dakar 2022 legendu, profíka a nováčka

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace