Otevření první curlingové haly v Brně se blíží: Vyzkoušejte si curling s mistry České republiky

Publikováno: 18.10.2019

Víkend 19. a 20. října mají všichni příznivci sportovní zábavy v kalendáři výrazně zakroužkovaný. Slavnostně se totiž otevře historicky první curlingová hala v Brně. Dvoudenní akce přivítá širokou veřejnost, média i zástupce politické a curlingové scény. Vyzkoušejte si, jak se hraje curling, podívejte se na exhibiční zápas mistrů a zasoutěžte si v odhozu i metení. Těšíme se na vás v sobotu i v neděli, vždy od 10:00 hodin v areálu Nové Zbrojovky v Brně-Židenicích.

Otevření první curlingové haly v Brně se blíží: Vyzkoušejte si curling s mistry České republiky

Curling i soutěže pro každého

Každý, kdo dorazí, si může na vlastní kůži vyzkoušet odhoz curlingovým kamenem i metení curlingovým koštětem. K dispozici jsou dvě ledové dráhy ošetřené speciálním curlingovým ledem. Kompletní vybavení vám na místě zapůjčíme. Hru vysvětlí a předvedou zkušení curleři a instruktoři. Připravené jsou i soutěže v hodu na přesnost a v metení.

Oba dny si můžete zatrénovat i s několikanásobným mistrem České republiky v curlingu Jiřím Snítilem a jeho týmem. Jsme rádi, že taková curlingová kapacita, jako je Jiří Snítil, podporuje naši curlingovou halu a zúčastní se jejího slavnostního otevření. Jiří má za sebou už 222 zápasů, při nichž reprezentoval Českou republiku. Vybojoval 12 zlatých medailí na mistrovství ČR mužů, získal 2 medaile na mistrovství Evropy a 7x se zúčastnil mistrovství světa. 2x se také dostal do olympijské kvalifikace,uvedl Lukáš Merta, předseda spolku Curling Brno, který má provoz haly na starost.

Kromě tréninku s návštěvníky si mistři České republiky zahrají komentovaný exhibiční zápas. Na vlastní kůži tak pocítíte atmosféru skutečného souboje těch nejlepších hráčů Česka.

Na slavnostním otevření nebudou chybět ani zástupci brněnské politické scény, Českého svazu curlingu a Světové curlingové federace. V sobotu v 11:00 hodin se za jejich doprovodu přestřihne páska (POZOR: změna oproti původním 14:00) a symbolicky se zakrojí curlingový dort. Kompletní program najdete zde: https://www.facebook.com/events/691983197878845/.

Nenechte si ujít unikátní sportovní akci a přijďte se podívat, jak Brňané curling milují. Ukázali to již před 600 dny v olympijském parku na výstavišti, kde se curling stal nejoblíbenějším sportem festivalu.

Kdy:

Sobota 19.10.2019

10:00 19:00

Neděle 20.10.2019

10:00 17:00

Kde:

Lazaretní 1/7, Brno-Židenice (areál Nové Zbrojovky)

Kompletní informace o curlingu v Brně najdete na:

www.curlingbrno.cz

Sledujte aktuální dění:

https://www.facebook.com/curlingbrno

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Müller prodloužil smlouvu s Bayernem

8.4.2020Müller prodloužil smlouvu s Bayernem

DreamHack Masters se přesouvá do online prostředí, ESL upravuje formát světového šampionátu

6.4.2020DreamHack Masters se přesouvá do online prostředí, ESL upravuje formát světového šampionátu

Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

2.4.2020Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

2.4.2020Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

2.4.2020Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace