Posádky odpočívaly, mechanici makali. Startuje druhá polovina Dakaru!

Publikováno: 12.1.2020

Letošní ročník slavného Dakaru je přesně v polovině. Před posádkami je šest záludných etap, na které se tým Buggyra Racing snažil co nejlépe připravit. Pravidelným servisem prošla závodní Tatra Phoenix, ale také nový speciál Can-Am Buggyra MK50 XRS.

Posádky odpočívaly, mechanici makali. Startuje druhá polovina Dakaru!

Mezi kamióny si první desítku drží Martin Šoltys se svojí posádkou, kterou doplňují David Schovánek a Tomáš Šikola. Jezdec týmu TATRA Buggyra Racing se snažil v den volna především odpočívat, aby nabral sílu na druhou polovinu. „Na to, jak je ten Dakar těžký, tak jsem s desítkou spokojený. Takový cíl jsme si i vytyčili a daří se plnit. Strategie se do druhé poloviny nemění, tedy neubližovat sobě ani autu. Teď by mělo přijít více písečných a dunových etap, za což jsem rád, protože těch kamenů už bylo prostě moc. Dnes byl čas se vyspat, prošel jsem si bivak a zkontaktoval se s rodinou,“ popsal svůj den desátý muž průběžného pořadí. 

Spokojený může být tým také se zcela novým projektem kategorie SSV. Legenda Dakaru, pětinásobný vítěz této soutěže, vůz spolehlivě vede po obtížných tratích a sbírá cenná data. „Jsem rád, že jsme dnešním dnem splnili polovinu našeho testovacího úkolu a jsme tady, přestože to na prvních kilometrech tak nevypadalo. Jednalo se vlastně o jeden zádrhel, který se však podepsal na našich výkonech v dalších dnech, když jsme startovali zezadu. Jinak jsem nadšený ze spolupráce s navigátorem a vůbec s celým týmem, který má vysoké nasazení,“ uvedl v bivaku Josef Macháček, kterého v bugině doplňuje Vlastimil Tošenovský. 

I když byl celý den v plném nasazení, našel si David Vršecký čas na hodnocení první poloviny náročné soutěže. „Ve dnech volna už tradičně na Dakaru probíhají ty největší servisy. Z Can Amu jsem poměrně nadšený, jak drží. Samozřejmě je to pro nás nový projekt a každý den nám přináší další poznatky. Od Pepy máme skvělou zpětnou vazbu, je to výborný jezdec s mnoha zkušenostmi. Martina Šoltyse od začátku brzdíme, aby se nenechal vyprovokovat rychlými jezdci vpředu a myslím, že má dobrou výchozí pozici. Teď přijdou duny, kde bude každé zahrabání stát hodně času, takže vše je stále otevřené,“uvedl šéfkonstruktér týmu Buggyra Racing. 

V neděli se Dakar opět rozjede na plné otáčky. Na posádky čeká 741 kilometrů, z čehož je 546 měřených a jedná se tak o nejdelší speciálu této soutěže. Pořadatel avizuje opět záludnosti v navigaci a duny. 

TRUCKS – výsledky po 6. etapě 1. Karginov/Mokeev/Leonov Kamaz 25:06:20 hod 2. Shibalov/Nikitin/Tatarinov Kamaz + 19:07 min 3. Viazovich/Haranin/Zaparoshchanka MAZ-GYRTECH + 37:03 min 10. Šoltys/Schovánek/Šikola TATRA Buggyra + 3:49:50 min 

SSV – výsledky po 6. etapě 1. Contardo/Vinagre Can-Am 23:21:52 hod 2. Currie/Berriman Can-Am + 09:48 min 3. Kariakin/Vlasiuk Can-Am + 30:24 min 28. Macháček/Tošenovský Can-Am Buggyra +11:07:46 hod 

V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

21.1.2020V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

21.1.2020Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

21.1.2020Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

20.1.2020Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

20.1.2020Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

20.1.2020Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

19.1.2020Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

18.1.2020Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace