Posezonní testy FIA F2: Oba vozy Charouz Racing Systemu ve středu mezi nejlepší desítkou

V Bahrajnu ve středu pokračovaly posezonní testy formule 2. A oba jezdci stáje Charouz Racing System se v kombinovaných výsledcích dne umístili mezi nejlepšími deseti. David Beckmann skončil devátý a Guilherme Samaia desátý.

Na stáj Charouz Racing System čekal ve středu v Bahrajnu druhý den posezonního testování formule 2. Český tým pozměnil oproti úterý jezdeckou sestavu. Po boku Davida Beckmanna už totiž nenastoupil letošní vicemistr formule 2 Callum Ilott, ale Guilherme Samaia. Brazilce jsme v letošním ročníku F2 mohli vidět u španělské stáje Campos. Nezískal ovšem ani bod.

A oba piloti ekipy Antonína Charouze skončili v kombinované výsledkové listině středečních jízd v elitní desítce. Rychlejší byl Beckmann. Němec se s časem 1:42,398 umístil jako devátý a mohl tak mít o poznání lepší náladu než o den dříve, kdy dvakrát zůstal stát na trati a obsadil devatenáctou příčku. Ve středu odkroužil celkem 77 kol.

Samaia byl pouze o sedmnáct tisícin sekundy pomalejší než jeho parťák a skončil na desáté pozici. Brazilec odjel během středy o jedno kolo méně než Beckmann, tedy 76.

Zatímco v úterý bylo testování krátce po startu na více než čtyři hodiny pozastaveno kvůli nedostatku požárníků na trati a poté se jezdilo od 11:30 do 16:30 bez přestávky, středa již proběhla podle standardního harmonogramu. Nejprve se jezdilo od 7:00 do 10:00 a po přestávce pak od 12:00 do 15:00 hodin.