Poslední závod italské F4: Ptáček junior se těší, titul nejlepšího nováčka už má v kapse

Publikováno: 27.10.2018

Poslední závodní víkend má před sebou italská Formule 4. Už je jasné, že titul v Rookie Cupu má Petr Ptáček junior doma, zajistil si ho už s předstihem. Také díky tomu teď na něj bude menší tlak. Mladý závodník věří, že na okruhu v Mugellu naplno předvede svoji parádní formu.

Poslední závod italské F4: Ptáček junior se těší, titul nejlepšího nováčka už má v kapse

Je jasné, že když splnil největší cíl své letošní „mise“, může teď závodit v mnohem větším klidu. „Mohu se soustředit jen na závody. Nemusím se ohlížet, jestli za mnou náhodou není někdo, kdo mě stíhá v Rookie Cupu a rozhodovat se, zda zariskuji, nebo se budu soustředit na jisté body,“pochvaloval si český pilot. Opatrnost tedy může jít stranou Petr si může závody užít naplno a bez obav. 5,25 dlouhý okruh je pro Ptáčka juniora samozřejmě velkou výzvou. „Trať je celkem snadná, ale velmi rychlá, takže musíte najít ten správný rytmus. Nejdůležitější je víra, že určité záludnosti okruhu zvládnete a pak se dostaví i dobrý čas,“ uvažuje jezdec týmu BhaiTech Racing.
 
Petr je zatím celkově čtvrtý, před ním je to však našlapané a boj o titul bude ještě hodně napínavý. I toho by chtěl závodník využít a dosáhnout tak na své první vítězství v seriálu italské F4. Možná právě on bude nakonec pomyslným jazýčkem na vahách a obere o důležité body jednoho (nebo i více) adepta na titul. „Je to možné, mohl bych na to mít vliv.“ Ptáček junior sází mimo jiné i na to, že si první tři jezdci v průběžném pořadí v honbě za titulem půjdou „po krku“ a tím otevřou cestu právě jemu. Kdo by to byl před začátkem sezóny řekl? „Kdyby mi někdo tvrdil, že před posledním závodem budu čtvrtý, budu mít na kontě šest umístění na pódiu, zajedu čtyřikrát nejrychlejší kolo závodu a s předstihem vyhraju mezi nováčky, asi bych se smál. Netušil jsem, že budu jezdit tak dobře.“ Víkendové závody můžete sledovat živě na stanici SPORT 5. V sobotu od 13.05, v neděli pak od 8.55 a 15.25.
V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

21.1.2020V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

21.1.2020Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

21.1.2020Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

20.1.2020Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

20.1.2020Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

20.1.2020Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

19.1.2020Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

18.1.2020Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace