Poslední závod italské F4: Ptáček junior se těší, titul nejlepšího nováčka už má v kapse

Publikováno: 27.10.2018

Poslední závodní víkend má před sebou italská Formule 4. Už je jasné, že titul v Rookie Cupu má Petr Ptáček junior doma, zajistil si ho už s předstihem. Také díky tomu teď na něj bude menší tlak. Mladý závodník věří, že na okruhu v Mugellu naplno předvede svoji parádní formu.

Poslední závod italské F4: Ptáček junior se těší, titul nejlepšího nováčka už má v kapse

Je jasné, že když splnil největší cíl své letošní „mise“, může teď závodit v mnohem větším klidu. „Mohu se soustředit jen na závody. Nemusím se ohlížet, jestli za mnou náhodou není někdo, kdo mě stíhá v Rookie Cupu a rozhodovat se, zda zariskuji, nebo se budu soustředit na jisté body,“pochvaloval si český pilot. Opatrnost tedy může jít stranou Petr si může závody užít naplno a bez obav. 5,25 dlouhý okruh je pro Ptáčka juniora samozřejmě velkou výzvou. „Trať je celkem snadná, ale velmi rychlá, takže musíte najít ten správný rytmus. Nejdůležitější je víra, že určité záludnosti okruhu zvládnete a pak se dostaví i dobrý čas,“ uvažuje jezdec týmu BhaiTech Racing.
 
Petr je zatím celkově čtvrtý, před ním je to však našlapané a boj o titul bude ještě hodně napínavý. I toho by chtěl závodník využít a dosáhnout tak na své první vítězství v seriálu italské F4. Možná právě on bude nakonec pomyslným jazýčkem na vahách a obere o důležité body jednoho (nebo i více) adepta na titul. „Je to možné, mohl bych na to mít vliv.“ Ptáček junior sází mimo jiné i na to, že si první tři jezdci v průběžném pořadí v honbě za titulem půjdou „po krku“ a tím otevřou cestu právě jemu. Kdo by to byl před začátkem sezóny řekl? „Kdyby mi někdo tvrdil, že před posledním závodem budu čtvrtý, budu mít na kontě šest umístění na pódiu, zajedu čtyřikrát nejrychlejší kolo závodu a s předstihem vyhraju mezi nováčky, asi bych se smál. Netušil jsem, že budu jezdit tak dobře.“ Víkendové závody můžete sledovat živě na stanici SPORT 5. V sobotu od 13.05, v neděli pak od 8.55 a 15.25.
Orli Znojmo v mezinárodní soutěži EBEL opět na SPORT 5!

9.9.2019Orli Znojmo v mezinárodní soutěži EBEL opět na SPORT 5!

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace