Potřebuji zrychlit, abych mohl bojovat o titul, říká Stolarczyk

Po úvodním podniku letošního ročníku TCR Eastern Europe na Hungaroringu se Lukasz Stolarczyk nachází na čtvrté příčce průběžného pořadí. Polský jezdec ovšem cítí, že aby mohl zabojovat o titul, potřebuje ale ještě zrychlit.

Loni Lukasz Stolarczyk odjel v TCR Eastern Europe svou premiérovou sezonu. Polák v ní závodil za svůj vlastní tým BTC Maszyny Racing s vozem Volkswagen Golf GTI TCR a celkově skončil na 12. místě.  Letos ho budeme vídat za volantem Audi RS 3 LMS TCR. A úvodní podnik sezony na Hungaroringu ukázal, že by se mohl pohybovat vepředu. Zatímco první závod víkendu dokončil na páté příčce, v tom druhém bral stříbro. V šampionátu se nyní nachází na čtvrté pozici.

Stolarczyk ale cítí, že musí zrychlit, aby se mohl zapojit také do bitvy o titul: „Musím najít ještě nějakou rychlost, abych mohl bojovat o titul, zvláště pak v porovnání s Tomášem Pekařem. Ten byl na Hungaroringu příliš rychlý pro nás všechny. Poté, co tam loni měl velkou bouračku, jsem za něj ale rád. Doufám však, že budeme mít lepší tempo než on. Věřím, že můžeme během sezony zrychlit a nejsem si jistý, jestli naši soupeři budou mít stejné možnosti. Uvidíme,“ řekl Polák.

Na kontě má Stolarczyk po prvním podniku 28 bodů a za třetím Milovanem Vesničem zaostává pouze o jeden bod. První je Tomáš Pekař (55 bodů), který na Hungaroringu vyhrál kvalifikaci i oba závody. Druhá příčka patří Michalu Makešovi (34 bodů).

Zdroj a úvodní foto: TCR Eastern Europe