Povedený Beckhäuserův víkend na Sachsenringu

Publikováno: 18.9.2017

Teprve osmnáctiletý český pilot Tom Beckhäuser se v německém šampionátu Formule 4 premiérově představil na okruhu Sachsenring v barvách berlínského týmu ADAC Berlin-Brandenburg e.V.

Povedený Beckhäuserův víkend na Sachsenringu

Beckhäuser je jediným českým závodníkem, který v letošní sezoně závodí ve formuli v některém ze zahraničních seriálů a vedle německého šampionátu Formule 4 startuje i v italském mistrovství. Na Sachsenringu od prvního pátečního tréninku bylo z Beckhäuserova jezdeckého projevu patrné, že se stále sžívá s autem a pro něho doposud poměrně neznámým okruhem. V kvalifikaci tak vybojoval předposlední místo a na vítězného Němce Juliana Hansese ztratil něco málo přes dvě sekundy. Do závodu ale nakonec startoval z 22. místa, díky penalizaci soupeřů.

Sobotní třicetiminutový závod bohužel ovlivnila hned v první zatáčce velmi těžká nehoda. Tomův týmový kolega Oliver Söderström kolidoval pár metrů po startu s Belgičanem Charlesem Weertsem, jehož monopost začal po nárazu rapidně zpomalovat. Vzhledem k počáteční skrumáži startovního roštu se incidentu nedokázal vyhnout domácí jezdec Laurin Heinrich, který trefil Weertsovo levé zadní kolo a rázem byl vymrštěn do ochranné bariéry. Heinrich byl po krátkém ošetření převezen do nemocnice. Zranění by neměla být vážná, niccméně do zbytku víkendu už německý pilot nezasáhl. První závod nakonec ovládl vítěz kvalifikace Julian Hanses a připsal si druhý triumf v sezoně. Beckhäuser dokázal těžit ze zaváhání soupeřů a po projetí cílové čáry mu patřilo dvacáté místo. Nakonec byl však klasifikovaný na sympatickém 18. místě kvůli penalizacím pro jezdce, kteří předjížděli pod červenými vlajkami.

Na neděli byly naplánovány dva závody. Do toho prvního odstartoval Tom Beckhäuser z předposledního místa, které je dáno druhým nejrychlejším kolem v kvalifikaci. Po povedeném úvodu, kdy se postupně prokousával polem vzhůru, se však nešťastně dopustil jezdecké chyby, po nájezdu na obrubník dostal hodiny a skončil s poškozeným vozem mimo trať. Pro vítězství si dojel Švýcar Fabio Scherer.

V 15:00 se Sachsenringem opět rozléhal řev motorů Abarth. Tom Beckhäuser tentokrát vyrazil do boje ze 17. pozice. Dlouho na ní ale nepobyl. Díky raketovému startu se po dvou kolech vyhoupl na třinácté místo. Bohužel po nehodě Juliana Hansese český pilot prospal restart a rázem se ocitl na nelichotivé předposlední pozici. Nicméně díky trpělivosti spojené s konzistentní rychlostí se nakonec mohl Beckhäuser radovat z pěkného osmnáctého místa. Třetím vítězem během tří dnů se stal Brazilec Felipe Drugovich. Jediný český zástupce ve formulových sériích si tak z východu Německa odváží pěknou porci 36 bodů. V celkovém hodnocení nováčků mu avšak stále patří šesté, to jest poslední místo.

Celý závodní víkendu shrnul Tom následovně: „Abych byl upřímný, tak Sachsenring mi moc nesedí. Přesto mám pocit, že jsem kolo od kola sebejistější. Mým cílem je učit se a zlepšovat. Umístění teď není prioritou, každopádně je důležité jako odrazový můstek pro moje další kroky vpřed.“ Další a poslední podnik v kalendáři ADAC Formule 4 je naplánovaný za týden na legendárním Hockenheimu. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

Na záznam všech tří závodů se můžete podívat ZDE:

První závod

Druhý závod

Třetí závod

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace