Předsezonní testy F2: Beckmann během úvodního dne nejrychlejší

Stáj Charouz Racing System má za sebou vydařený vstup do předsezonních testů formule 2. Její jezdec David Beckmann byl totiž během úvodního dne nejrychlejší.

V pondělí odstartovaly předsezonní testy formule 2. Jejich dějištěm je okruh v Bahrajnu, kde se o víkendu 27.-28. března uskuteční rovněž úvodní podnik letošní sezony. V akci během testů samozřejmě nechybí ani český tým Charouz Racing System. Ten se pro letošní sezonu rozhodl vsadit na Davida Beckmanna s Guilhermem Samaiou.

A po prvním testovacím dni mohla v táboře ekipy Antonína Charouze panovat dobrá nálada. Důvod k radosti dal týmu Beckmann. Německý pilot totiž zajel čas 1:42,844 a v kombinovaných výsledcích dne obsadil první místo. Svého nejlepšího výkonu dosáhl v odpolední tříhodinovce.

Beckmannovu týmovému kolegovi Samaiovi se naopak dařilo více během ranní části. V ní zajel čas 1:44,332. V konečných výsledcích dne tento počin znamenal 15. místo.

V Bahrajnu budou monoposty formule 2 testovat ještě také v úterý a ve středu.

Kombinované výsledky prvního dne předsezonních testů formule 2: 1. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:42,844, 2. Dan Ticktum (Velká Británie, Carlin) +0,177, 3. Christian Lundgaard (Dánsko, ART Grand Prix) +0,690… 15. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1,488.

Úvodní foto: FIA Formula 2