Předsezonní testy F2: Rychlejším z Charouz Racing Systemu byl ve středu Beckmann

Závěrečný den předsezonních testů formule 2 v Bahrajnu dopadl z jezdců stáje Charouz Racing System lépe pro Davida Beckmanna, který skončil jedenáctý. Jeho týmový kolega Guilherme Samaia obsadil 19. příčku.

Ve středu byl v Bahrajnu na programu poslední den předsezonních testů formule 2. V akci se opět ukázala mimo jiné i česká stáj Charouz Racing System a její jezdci David Beckmann s Guilhermem Samaiou.

Rychlejším z této dvojice byl Beckmann. Němec zajel čas v hodnotě 1:42,587 a v kombinovaných výsledcích s ním obsadil 11. místo. Samaia zajel své nejlepší kolo dne v čase 1:43,283. Tento výkon stačil na 19. příčku. Všichni piloti včetně jezdců Charouz Racing Systemu zajeli své nejrychlejší časy v ranní části, která se nesla ve znamení kvalifikačních simulací.

Odpoledne se závodníci soustředili na jízdy na dlouhou vzdálenost. Z jezdců stáje Antonína Charouze byl v tomto případě rychlejší Samaia, který skončil s časem 1:47,698 desátý. Beckmann zajel pouze čas 1:50,048 a obsadil poslední 22. místo.

Více kol odjel během dne Samaia. Ten bahrajnskou trať obkroužil celkem devadesátkrát a stal se druhým nejpilnějším jezdcem dne. Více než brazilský pilot toho odjel pouze Guanju Žou, který si připsal ještě o sedm kol více. Beckmann absolvoval 81 kol.

V Bahrajnu se pojede také úvodní podnik letošní sezony formule 2. Ten se uskuteční o víkendu 27.-28. března.

Kombinované výsledky závěrečného dne testů: 1. Marcus Armstrong (Nový Zéland, DAMS) 1:42,173, 2. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) +0,045, 3. Jüri Vips (Estonsko, Hitech Grand Prix) +0,051… 11. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) +0,414, 19. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1,110.

Úvodní foto: FIA Formula 2