Předsezonní testy F2: Samaia v úterý nejpilnějším jezdcem

Pilot stáje Charouz Racing System Guilherme Samaia odjel při druhém dni předsezonních testů formule 2 v Bahrajnu největší vzdálenost ze všech. Odkroužil celkem 90 kol.

V úterý pokračovaly v Bahrajnu druhým dnem předsezonní testy formule 2. V akci se znovu ukázal mimo jiné i český tým Charouz Racing System se svými jezdci Davidem Beckmannem a Guilhermem Samaiou. V pondělí o sobě český tým dal vědět díky Beckmannovi, který zajel nejrychlejší čas dne. V úterý se ale ekipa Antonína Charouze musela o něco uskromnit, co se výsledků týče.

Tentokrát dopadl z jezdců Charouz Racing Systemu lépe Samaia. V ranní části, kdy se piloti věnovali zejména kvalifikačním simulacím, skončil Brazilec s časem 1:44,575 na 18. místě. Odpoledne se sice neslo ve znamení jízd na dlouhou vzdálenost a většinou tak byly zajížděny pomalejší časy, Samaia byl ale jedním z těch, kterým se podařilo zrychlit. Na konto si připsal kolo v hodnotě 1:43,129 a díky tomu obsadil odpoledne čtvrté místo. V kombinovaných výsledcích dne skončil čtrnáctý. Během dne Samaia odkroužil celkem 90 kol, díky čemuž se stal nejpilnějším jezdcem dne.

David Beckmann zajel na rozdíl od Samaiy svůj nejlepší čas dne ráno. Měl hodnotu 1:43,954 a ve výsledcích ranní části stačil na 14. místo. Odpoledne skončil Beckmann s časem 1:44,640 devátý. V kombinovaných výsledcích dne obsadil 17. příčku. Odjel celkem 67 kol.

Ve středu má formule 2 v Bahrajnu na programu poslední den předsezonního testování.

Výsledky druhého dne předsezonních testů formule 2: 1. Christian Lundgaard (Dánsko, ART Grand Prix) 1:41,697, 2. Bent Viscaal (Nizozemsko, Trident) +0,331, 3. Marcus Armstrong (Nový Zéland, DAMS) +0,341… 14. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1,432, 17. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) +2,257.